1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Jak być szczęśliwym w pracy

Jak być szczęśliwym w pracy

123rf.com
Jeśli nie jesteśmy do końca zadowoleni z naszej pracy, istnieją proste sposoby, żeby czuć się w niej dobrze. Odczuwanie szczęścia zaczyna się od zmiany perspektywy. Jak być szczęśliwym w pracy?

1. Rób sobie przerwy

Zbyt często mamy tendencję, żeby tak ugrzęznąć w zadaniach, że zapominamy o przerwach albo jemy posiłki przy biurku. Tymczasem odpowiednie przerwy są ważne. Warto wyjść z budynku na krótki spacer albo po to, żeby po prostu zaczerpnąć świeżego powietrza. Dobrze jest też wstać i zrobić kilka prostych ćwiczeń jak skłony czy podnoszenie rąk do góry, żeby móc poczuć swoje ciało a opuścić przemęczony umysł. Podczas przerw koncentruj się na tym, co przyjemne i inne niż praca.

2. Stwórz własną przestrzeń

Tak dużo czasu spędzamy w pracy, że warto zadbać o to, w jakiej przestrzeni się znajdujemy. Dbaj o to, żeby w twoim miejscu pracy był ład i porządek. W miarę możliwości otocz się przedmiotami, które lubisz i które są w stanie poprawić ci nastrój.

3. Praktykuj świadomy oddech

Wielkim dobrodziejstwem oddychania jest to, że oddech zawsze mamy ze sobą. Świadomie oddychać możemy w każdym miejscu, w pracy też. Wystarczy usiąść w cichym miejscu , zamknąć oczy, rozluźnić mięśnie i skoncentrować się na oddechu. Oddychaj głęboko i powoli, pamiętając o tym, żeby stać się jak najbardziej zrelaksowaną.

4. Dbaj o relacje w pracy

Już samo wykonywanie pracy przysparza nam stresu i powoduje wysiłek. Dlatego rób wszystko, by twoje relacje ze współpracownikami były pełne jasności i życzliwości. Jeśli możesz, unikaj bliskiego kontaktu z ludźmi toksycznymi, którzy emanują negatywnymi emocjami.

5. Odpoczywaj od pracy

Większość z nas jest przepracowana, dlatego pożądaną umiejętnością jest skuteczne odpoczywanie od pracy. Staraj się zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym i wypracuj w sobie nawyk codziennego relaksowania się.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze