1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Portret astrologiczny - urodzeni we wtorek

Portret astrologiczny - urodzeni we wtorek

Według starożytnej astrologii urodzonym we wtorek patronuje Mars. (Fot. iStock)
Do dziś nazwy dni tygodnia w językach romańskich odwołują się do nazw ciał niebieskich. Opiekunem urodzonych we wtorek jest waleczny Mars.

Wtorkiem rządzi Mars – bóg wojny. Jesteś więc typowym bojownikiem, oddanym tej czy innej sprawie. Czasem możesz też walczyć na zasadzie „sztuka dla sztuki”. Masz porywczy charakter, ogromne pokłady energii i nie znosisz nudy. Potrafisz być też zawzięty i pamiętliwy.

Ponieważ Mars jest planetą podobną do Ziemi, bliskie są ci ziemskie sprawy. Cenisz sobie pracę i dobra materialne, dbasz o strój i wystrój domu. Choć niecierpliwy, potrafisz być wytrwały, z uporem i ambicją dążysz do wytyczonych celów. Czasem tylko – jak to niespokojny duch – zapalasz się, by zaraz potem zgasnąć... Nie brakuje ci pewności siebie, choć może ona przybierać nieco wybujałe formy. Potrafisz być arogancki i forsować swoje racje, bez oglądania się na innych. Czasem byłoby dobrze poznać stanowisko drugiej strony. Nie wydawać zbyt pochopnych opinii. Przestać rywalizować z partnerem. Złożyć broń. Prawdopodobnie sam o tym wiesz, bo potrafisz być refleksyjny i nie zbywa ci na mądrości. Mars to również planeta naukowców, badaczy, lekarzy – osób „wojujących” dla dobra ludzkości.

Potrafisz wiele z siebie dać w imię miłości, masz duży potencjał seksualny. Ale i w tym obszarze życia nie może być nudno, więc zdarza ci się wciągać partnera w różne gry... np. w tę w gonienie króliczka. Tak naprawdę pod maską siły chronisz wrażliwość, boisz się porzucenia i utraty wolności.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze