1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Świąteczne bonusy dla pracowników

Świąteczne bonusy dla pracowników

123rf.com
123rf.com
Według danych Instytutu Badawczego Randstad niemal 1/3 firm (30%) deklaruje, że organizuje dla swoich pracowników wigilię firmową. Najpopularniejszymi prezentami są z kolei bony podarunkowe oraz premie okolicznościowe. Gwiazdkowym prezentem bywa także dodatkowy dzień wolny. A co sami pracownicy chcą otrzymywać z okazji Świąt Bożego Narodzenia?

  • Oprócz podstawowych świadczeń dodatkowych, jak opieka zdrowotna i karnety sportowe - największym zainteresowaniem cieszą się karnety na paliwo (43%).
  • Na drugim miejscu wśród pożądanych prezentów znalazły się vouchery na wakacje (37%) a zaraz po nich - karnety na wydarzenia kulturalne (30%).
  • 19% pracujących Polaków chciałoby otrzymywać codziennie opłacony lunch, a 15% możliwość skorzystania z doradztwa personalnego.
„Pracodawcy powinni sprawdzać, co może ucieszyć podwładnych, zanim podejmą decyzję związaną z wyborem podarunków", komentuje Maciej Bąk, ekspert ds. raportów wynagrodzeń w Grupie Pracuj. Dodaje także, że najbardziej korzystnym dla pracownika rozwiązaniem jest możliwość samodzielnego wybrania świadczenia spośród kilku dostępnych. Choć jest to najbardziej skomplikowane rozwiązanie do wdrożenia, to zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo, że pracownik potraktuje okolicznościowy podarunek za rzeczywistą nagrodę. Organizacja firmowej kolacji czy jednorazowa premia to tradycyjne formy celebrowania okresu bożonarodzeniowego w firmach, ale warto też pomyśleć o prezentach w postaci całorocznych bonusów - mają one tę zaletę, że motywują pracownika nie tylko w czasie Świąt.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze