1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Royal Baby 2. Księżna Kate urodziła córkę

Royal Baby 2. Księżna Kate urodziła córkę

123rf.com
123rf.com
Zobacz galerię 5 Zdjęć

2 maja 2015 urodziło się drugie dziecko Kate Middleton i księcia Williama. Książęca para ma córkę. Księżniczka urodziła się o 8.34 rano czasu londyńskiego. Książę William był obecny przy porodzie. Dziewczynka waży ponad 3,7 kg i obie z matką czują się dobrze.

[embed]http://youtu.be/5lerTXv1iwg[/embed]

2 maja 2015 w godzinach porannych Kensington Palace powiadomił na swoim oficjalnym profilu Twitter, że o 6 rano księżna została przyjęta do londyńskiego szpitala St. Mary's. W tym samym miejscu 2 lata temu urodził się pierworodny George, a w 1982 sam książę William. Pod szpitalem od kilku dni „dyżurowali" fani księżnej. Dziś zgromadziły się tam tłumy.

Narodziny Royal Baby 2  od tygodni aborbowały nie tylko brytyjską opinię publiczną. Płeć drugiego dziecka pary książęcej nie była znana (a przynajmniej nie została upubliczniona) do końca, ale zdecydowana większość Brytyjczyków była przekonana, że będzie to dziewczynka.  Jak się okazało, słusznie! Przekonanie to znalazło odzwierciedlenie w zakładach obstawianych u bukmacherów. Najczęściej typowane imię to Alice (największa stawka postawiona na to imię wyniosła 500 funtów), jako propozycja dla dziewczynki często pojawia się także Elizabeth, Charlotte, Victoria. Chłopiec najczęściej miał być nazwany Arthur, Henry albo James. Przedmiotem zakładów było zresztą nie tylko imię - Brytyjczycy obstawiali także m.in. datę czy godzinę porodu, a nawet... kolor sukienki, w jakiej Kate Middleton trafi do szpitala.

Bieżące informacje pojawiają się na .  Z tego źródła wiemy m.in., że urodzona 2 maja księżniczka będzie obchodzić urodziny tego samego dnia co David Beckham, który dziś kończy 40 lat. I jak on ma już zapewnione miejsce w kronikach towarzyskich „Mała księżniczka Cambridge ma tylko kilka godzin i jeszcze nie wie, że stanie się ikoną mody” - czytamy na Twitterze.

Informacja o narodzinach księżniczki została także podana w tradycyjny sposób - przed Pałacem Buckingham ustawiono „sztalugę" z komunikatem „ Jej Królewska Wysokość księżna Cambridge dziś o godz. 8.34 bezpiecznie urodziła córkę. Jej Królewska Wysokość oraz dziecko czują się dobrze".

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze