1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Kto zagra Kate Middleton w nowym sezonie „The Crown”?

Książę i księżna Cambridge odwiedzają Irlandię Północną. Księżna Kate na spacerze po centrum miasta Ballymena, luty 2019 roku. (Fot. Charles McQuillan/Getty Images)
Książę i księżna Cambridge odwiedzają Irlandię Północną. Księżna Kate na spacerze po centrum miasta Ballymena, luty 2019 roku. (Fot. Charles McQuillan/Getty Images)
Rola Kate Middleton w szóstej i ostatniej serii „The Crown” nie będzie pierwszoplanowa i epizody z jej udziałem nie będą należały do wiodących, jednak twórcy dobrze wiedzą, że pojawienie się tej postaci w serialu przyciągnie najwięcej uwagi.

Katarzyna, księżna Cambridge – taki tytuł nosi Kate Middleton od dnia ślubu z księciem Williamem. Jej postać, budząca wiele sympatii, stale widoczna jest w mediach. Księżna Kate nie tylko wzorowo wypełnia swoje obowiązki, wynikające z jej pozycji na brytyjskim dworze królewskim, ale też skupia uwagę modowego świata, prezentując się zawsze w nienagannych, stylowych kreacjach.

Trudno się dziwić, że casting do serialu „The Crown”, związany z wybraniem aktorki do roli Kate Middleton wywołuje tyle emocji. Aktorka, która będzie miała szczęście zagrać przyszłą królową Anglii, stanie się gwiazdą. Już teraz 40-letnia Katarzyna, księżna Cambridge wykonuje coraz więcej obowiązków i niektórzy podkreślają, że w przyszłości byłaby dobrze widziana w roli królowej.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się w sierpniu. Postacie Kate i Williama zostaną przedstawione w bardzo młodym wieku, podczas ich nauki na Uniwersytecie St. Andrews. Jednak początki ich romansu, w tym spotkanie na studenckim, charytatywnym pokazie mody, gdzie Kate Middleton pojawiła się w kultowej, prześwitującej sukience, zajmą tylko niewielką część szóstej serii. Twórcy skupią się przede wszystkim na starszych członkach rodziny królewskiej.

Wybrana aktorka będzie musiała wyglądać jak Katarzyna, księżna Cambridge, ale producenci i twórca serialu Peter Morgan nie wymagają żadnego szczególnego doświadczenia aktorskiego. Są głosy, że postać Kate Middleton pojawia się tylko dlatego, ponieważ wzbudza zainteresowanie, ale nie jest postrzegana jako kluczowa w historii tamtych lat i zostanie obsadzona tylko wtedy, gdy uda się znaleźć odpowiednią aktorkę. Można więc wywnioskować, że obsadzenie roli Kate Middleton cały czas stoi pod znakiem zapytania.

W ramach castingu do szóstej serii poszukiwani są również dwaj aktorzy w wieku od 16 do 21 lat, którzy mogliby zagrać Williama i Harry’ego w czasach, gdy Wilhelm, książę Cambridge i Henryk, książę Sussexu byli jeszcze nierozłącznymi braćmi. W piątej serii, która jest obecnie w produkcji, w postać Williama wcielił się 14-letni Senan West, syn Dominica Westa, który gra Charlesa.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze