1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

„Kobiety o kobietach”. Artystyczny kalendarz na 2016

Gedeon Richter
Zobacz galerię 13 Zdjęć
Gedeon Richter już od pięciu lat wydaje kalendarze artystyczne. Autorem koncepcji i oprawy artystycznej jest Andrzej Pągowski. W latach poprzednich wśród autorów prac dominowali mężczyźni, w tym roku grafik zaprosił do współpracy 12 wspaniałych kobiet!

Gedeon Richter już od pięciu lat wydaje kalendarze artystyczne.  Autorem koncepcji i oprawy artystycznej jest Andrzej Pągowski. W latach poprzednich wśród autorów prac dominowali mężczyźni, w tym roku grafik zaprosił do współpracy 12 wspaniałych kobiet!

Zadaniem artystek było zilustrowanie cytatów przypisanych do poszczególnych miesięcy w roku. Sentencje zostały wybrane nieprzypadkowo, bowiem pochodzą również …od znanych kobiet. Co kobiety sądzą o kobietach? W projekcie wykorzystano słowa m.in. Margaret Thatcher, Gabrieli Zapolskiej, Coco Chanel, Evy Peron. Rezultatem połączenia błyskotliwych wypowiedzi z różnorodnymi środkami wyrazu artystycznego jest feeria uczuć i emocji,

„Tegoroczny kalendarz stanowi idealne połączenie mecenasa i dzieła sztuki. Gedeon Richter, wiodący producent leków dla kobiet, pokazuje w artystyczny sposób kobiety, takie jakimi one są”, powiedział Andrzej Pągowski. W tegorocznej edycji znalazły się prace znanych, bardzo różniących się stylem artystek, dzięki czemu powstała kolejna, międzypokoleniowa minigaleria polskiej sztuki współczesnej.  Odnajdziemy w niej kobiece ciepło, ale również ironię, sarkazm, dumę i  przede wszystkim dużo humoru i dystansu.

W kalendarzu możemy podziwiać prace: Hanny Bakuły, Joanny Sarapaty, Kaji Renkas,Katarzyny Gintowt, Magdy Wolny, Justyny Kisielewicz, Laury La Wasilewskiej, Magdaleny Danaj, Marty Frej, Agaty Bogackiej, Uli Pągowskiej i Anny Halarewicz.

Wernisaż kalendarza odbędzie się 25 lutego, o godz. 19.00 w warszawskich Arkadach Kubickiego. Wystawa prac dla publiczności dostępna będzie w dniach 26-27 lutego.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze