1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Coco Chanel: „Moda przemija, styl pozostaje”

Coco Chanel: „Moda przemija, styl pozostaje”

Można by sparafrazować te myśl i napisać, że moda przemija, a Coco Chanel pozostaje. Coco Chanel i jej projekty: mała czarna, perfumy, baleriny-chanelki...To wciąż jest na topie. Projekty domu mody Chanel, wciąż są na szczycie listy marzeń większości wielbicielek mody (może to przeczytasz Mikołaju;)

Zobacz również baleriny damskie czarne skorzane

Nawet jeśli nie znajdziesz pod choinką kultowej torebki 2.55, to możesz znaleźć biografię projektantki. Została wydana przez wydawnictwo Rebis, jej autorka jest Justine Picardie (pracowała dla "Vogue'a" i "Observera", a obecnie prowadzi rubrykę poświęcona modzie w "Sunday Telegraph").

To misternie odmalowany słowem portret Coco Chanel (autorka korzystała z imponującej ilości materiałów), to droga projektantki od sierocińca W Aubazine do słynnego butiku przy rue Cambon. Poznajemy okoliczności powstania niezastąpionej dziś małej czarnej, najsłynniejszych chyba perfum Chanel no 5, no i burzliwie życie uczuciowe mademoiselle Coco.

Autorka wydobywa na światło dzienne to, co projektantka starała się ukryć przed światem (do tej pory ciężko rozwikłać co jest prawdą a co tylko mitem). Książka pozwala nam zrozumieć jak powstała największa kreacja Chanel: ona sama.

Dodatkowym atutem książki jest duża ilość zdjęć, niektóre z nich nie były dotąd publikowane. "Coco Chanel: Legenda i życie" cena 69.90zł

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze