1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Juliette Binoche jako Coco Chanel? Wydaje się, że jest do tej roli stworzona

Juliette Binoche w roli Coco Chanel w nowym serialu „The New Look”  (Fot. materiały prasowe Apple TV+)
Juliette Binoche w roli Coco Chanel w nowym serialu „The New Look” (Fot. materiały prasowe Apple TV+)
Szykuje się gratka dla fanów mody i filmów historycznych. Apple TV+ zapowiada premierę serialu o świecie wielkiej mody w czasie drugiej wojny światowej.

10-odcinkowy serial „The New Look” opowiada historię układów w świecie francuskich projektantów mody w czasie trwania II Wojny Światowej. Akcja serialu toczy się w Paryżu, w kolejnych odcinkach śledzimy losy Coco Chanel, Christiana Diora, Yves Saint Laurenta, Pierre’a Balmaina, Cristóbala Balenciaga, Huberta de Givenchy i Pierre’a Cardina, a także osób powiązanych z ówczesną śmietanką towarzyską stolicy mody.

W rolę Coco Chanel wcieliła się Juliette Binoche i, sądząc po pierwszych kadrach zapowiadających serial, wydaje się do tej kreacji stworzona.

Kadr z serialu „The New Look” (Fot. materiały prasowe Apple TV+) Kadr z serialu „The New Look” (Fot. materiały prasowe Apple TV+)

W pozostałych rolach zobaczymy Bena Mendelsohna grającego Christiana Diora, Johna Malkovicha wcielającego się w postać Luciena Lelonga projektanta i założyciela znanego domu mody w Paryżu, który zatrudniał Christiana Diora i Pierre’a Balmaina w trakcie niemieckiej okupacji.

W obsadzie serialu „The New Look” pojawiają się również inne znane nazwiska, jak choćby Glenn Close, czy Maisie Williams.

Serial „The New Look” wyreżyserował Todd A. Kessler. W jego filmografii są m.in. seriale „Bloodline”, „Układy” i „Rodzina Soprano”. Za scenografię odpowiada nominowana do Oscara Anne Seibel („O północy w Paryżu”, „Emily w Paryżu”, „The Eddy”).

Premiera serialu „The New Look” została zapowiedziana na 14 lutego 2024 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze