1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

O czym pamiętać przed wyjazdem na ferie?

123rf.com
Wspomnienie świeżego powietrza, zapierających dech w piersiach widoków oraz ośnieżonych stoków sprawia, że z utęsknieniem odliczamy dni do wyjazdu w góry. Co powinno znaleźć się na naszej check-liście, żeby ferie naprawdę oznaczały relaks?

Sprawdź ważność dokumentów Jeśli planujesz wyjazd za granicę, co najmniej miesiąc wcześniej koniecznie sprawdź ważność dokumentów potrzebnych do przekroczenia granicy. Jeśli do planowanego urlopu masz jeszcze trochę czasu,  a termin ważności upłynął - nie panikuj, tylko czym prędzej udaj się do właściwego urzędu i wyrób nowe.

Przygotuj sprzęt narciarski Zadbaj o narty i snowboard! Pójdź do serwisu, gdzie eksperci naostrzą twój sprzęt sportowy, nasmarują spody, uzupełnią ubytki, a także sprawdzą, czy wiązania są dobrze zamontowane. Zrób również przegląd odzieży zimowej, w której planujesz wybrać się na stok. Warto sprawdzić, czy nadal wchodzić w stroje z ubiegłego sezonu.

Zadbaj o swoją kondycję By nie nabawić się kontuzji podczas wyjazdu, zadbaj o swoją kondycję przed wyjazdem. Nie warto marnować wyjazdu na ubolewanie nad nieprzyjemnymi zakwasami, które skutecznie mogą zepsuć urlop. Zacznij ćwiczyć regularnie kilka tygodni przed wyczekiwanym urlopem, aby wzmocnić mięśnie.

Wykup ubezpieczenie Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym, na wypadek zdarzeń niepożądanych, których zadaniem jest rekompensata strat zaistniałych wskutek zdarzeń losowych. Łatwo możesz je kupić przez aplikację SkyCash, określając liczbę osób, które chcesz ubezpieczyć, terytorium, po którym planujesz podróżować, a także zakres dat, w jakich ubezpieczenie ma obowiązywać. Na wyjazd zagraniczny lepiej wybrać ofertę, w której do kosztów leczenia za granicą dołączone jest NNW i OC. Pamiętaj, żeby zawrzeć umowę przed datą rozpoczęcia wypoczynku.

Sprawdź stan techniczny auta Jeśli planujesz jechać w góry autem, koniecznie sprawdź przed wyjazdem jego stan techniczny. Zabezpiecz się również w łańcuchy na opony na wypadek zaśnieżonej nawierzchni. Przed wyruszeniem w trasę sprawdź poziom płynu do spryskiwacza przystosowanego do niskich temperatur, stan wycieraczek, poziom płynu chłodniczego. Weź ze sobą latarkę, łopatę. Zwróć uwagę na ważność przeglądu technicznego auta i ubezpieczenia OC.

Zaplanuj trasę i zapoznaj się z przepisami drogowymi państw, przez które będziesz przejeżdżać Dokładnie przeanalizuj trasę, którą najszybciej i najbezpieczniej dojedziesz do celu. Weź pod uwagę  również miejsca, w których  planujesz zatrzymać się na nocleg lub zwiedzanie. Jeśli chcesz uniknąć mandatu sprawdź, jak różnią się przepisy drogowe w krajach, przez które planujesz podróżować lub do których się udajesz.

porady przygotowane przez ekspertów SkyCash

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze