1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Aplikacje, którą pomogą ci w planowaniu wakacji

123rf.com
Z jakich rozwiązań korzystać, by wakacje marzeń niosły za sobą tylko pozytywne wspomnienia?

Upoluj wycieczkę na fejsie Z serwisów takich jak Wakacyjni Piraci czy Fly4Free dowiemy się o najnowszych okazjach proponowanych przez linie lotnicze i hotele. Zwykle są to oferty ograniczone czasowo, więc warto regularnie obserwować profile tych portali albo ustawić notyfikację, by zawsze być na bieżąco. Z kolei na grupach podróżniczych, takich jak Podróżnik/Podróżniczka poszukiwani, znajdziemy między innymi transport czy kompana podróży. Aby zdobyć naprawdę korzystne oferty, warto też śledzić blogi podróżnicze, np. Paragonzpodróży.pl, które często informują o ciekawych rozwiązaniach czy okazjach, a także organizują konkursy ze zniżkami.

Porównuj, zbieraj punkty i lataj z głową Poszukiwania korzystnych ofert warto zacząć od skorzystania z Google Flights, które udostępnia mapę z cenami biletów lotniczych do poszczególnych miejsc na świecie. Możemy tam ustawić miejsce wylotu, kwotę, którą jesteśmy w stanie zapłacić i sprawdzić dostępne opcje. Jeśli natomiast wiemy już gdzie chcemy spędzić wakacje i szukamy kompleksowej oferty, warto korzystać z takich platform jak eSky.pl, które w czasie rzeczywistym odświeżają oferty, więc możemy mieć pewność, że ukazana cena jest najbardziej aktualna. Jeśli latamy często, warto także sprawdzić programy lojalnościowe linii lotniczych, lotnisk czy też banków. Punkty można wymieniać na bilety i latać taniej lub nawet za darmo. Przykładami takich programów są Wizz Discount Club czy Kraków Airport Loyalty.

Wymarzony nocleg w korzystnej cenie Jeśli podczas wakacji chcemy poczuć się jak w domu lub podróżujemy w większej grupie, warto zajrzeć do HomeToGo.pl, największej porównywarki noclegów domków i apartamentów wypoczynkowych. Po zaznaczeniu opcji wyszukiwania noclegów w otwartym terminie, otrzymamy propozycję daty, w której dany obiekt jest najtańszy. Jeśli szczególnie interesuje nas konkretna destynacja, warto zapisać się do newslettera, by na bieżąco otrzymywać aktualne oferty. W ten sposób możemy zaoszczędzić do 75% podstawowej ceny. Ciekawą alternatywą jest wymiana domów na czas wakacji, poprzez Home Exchange. Jest to forma podróżowania, w której obydwie zainteresowane strony zamieniają się domami na określony czas, a wydatek jest ograniczony do ceny biletów. Ostatnią, najbardziej znaną alternatywą, jest Couchsurfing, dzięki któremu możemy bezpłatnie gościć u lokalnych mieszkańców.

Z aplikacją w mieście Poruszając się pomiędzy miastami, możemy zdecydować się na jazdę samochodem w ramach aplikacji i serwisu BlaBlaCar łączącego kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę. Dzięki takiemu rozwiązaniu koszty podróży znacznie spadają, często jest to opcja nawet o połowę tańsza niż bilet na pociąg. W poruszaniu się po mieście z pomocą przychodzi nam mytaxi – aplikacja taxi, dostępna w ponad 70 miastach europejskich, w tym w Barcelonie, Londynie, Berlinie czy Rzymie. Dzięki mytaxi nie musimy wyszukiwać lokalnej korporacji taxi i martwić się o koszty, ponieważ już na etapie planowania podróży, możemy oszacować cenę przejazdu, a za kurs zapłacimy bezgotówkowo, przez aplikację.

mat.pras.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze