1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Co można kupić i jak oryginalnie zapakować prezent ślubny?

materiały prasowe
Czasy, kiedy to Para Młoda rozpakowując swoje prezenty, nie mogła doliczyć się kolejnych sprzętów AGD i zestawów naczyń, niemalże odeszły w zapomnienie. Choć dziś szukamy prezentów praktycznych, ale i oryginalnych, a do tego nowożeńcom dajemy pieniądze, staramy się, by każdy taki podarunek był możliwie wyjątkowym, także pod względem opakowania. W końcu to pierwsze, co przykuwa uwagę. Co można kupić na prezent ślubny? Jak ozdabiać, pakować, by podarunek naprawdę ucieszył i wywołał uśmiech na twarzy?

Porady na początek

Niektóre Pary Młode mają za sobą już długi staż, ale dopiero teraz postanowiły uczynić swój związek małżeńskim. Inni zaś pobierają się za młodu i od razu urządzają nowe mieszkanie lub dom. Podarunki praktyczne zatem, nie wyszły z mody, choć robimy wszystko, co w naszej mocy, by prezenty się nie dublowały. Jak temu zapobiec? Warto zrobić małe rozeznanie – w asortymencie, który już jest na wyposażeniu przyszłego małżeństwa, ale i porozumiewając się z tymi gości, których znamy. Trudno będzie w 100% uniknąć zakupu czegoś, co Para Młoda już ma, bądź co zostanie podarowane przez innych gości, jednak możliwie dokładny „wywiad”, daje szansę na ograniczenie takiego ryzyka do minimum.

Co na prezent ślubny? Artykuły uniwersalne

Pośród praktycznie nieograniczonej gamy pomysłów na ślubne podarunki, znaleźć możemy te najbardziej uniwersalne. Nie oznacza to, że będą nudne, nijakie i niepraktyczne. Mowa o kategorii podarunków, które sprawdzają się świetnie, gdy nie dość dobrze znamy nowożeńców lub brakuje nam pomysłu, czy nawet większych funduszy, na jakiś szczególny i bardzo oryginalny upominek.

Jak ozdobić butelkę wina na prezent ślubny?

Spośród prezentów zawsze się sprawdzających, wymienić można chociażby wino. Gatunków tego trunku mamy bez liku, dlatego można nawet pokusić się o stworzenie zestawu kilku win, w zależności od budżetu, jakim dysponujemy i ewentualnych preferencji Państwa Młodych, które znamy. By było wyjątkowo i oryginalnie, butelki z winem można przystroić.

Jak ozdobić butelkę wina na prezent ślubny? Zamiast zwyczajnej torebki na butelkę, postawmy na kokardkę przewiązaną u szyjki butelki wina, a do niej przywieśmy kolorową kopertę, w której znajdzie się na przykład bon z zaproszeniem na degustację wina. Jak wyjątkowa i niezapomniana może się okazać degustacja wina, wystarczy spojrzeć tutaj https://zwierciadlo.pl/dzieje-sie/degustacja-wina-w-ciemnosci-premierowo-w-warszawie.

Co jeszcze można kupić na prezent ślubny?

Uniwersalnie, praktycznie, ale wciąż niepowtarzalnie? Zajrzyjmy do działu z AGD, jednak nie tego, w pobliskim markecie. Poszukajmy – stacjonarnie lub online, ekspresu ciśnieniowego w kształcie serca lub stylistyką dopasowanego do wystroju wnętrza, przyszłego gniazdka nowożeńców (o ile znamy ich gusta aranżacyjne). Designerski czajnik elektryczny, a może zestaw profesjonalnych noży do przyrządzania sushi? Takie prezenty są praktyczne, pięknie się prezentują w każdej kuchni, a nierzadko są również zachętą, by spróbować nowych smaków kawy czy też zupełnie innej sztuki kulinarnej.

Jeśli jednak praktyczne i uniwersalne podarunki do nas nie przemawiają, wystarczy pokusić się o prezent, który z pewnością będzie naznaczony szeregiem emocji, wspomnieniami, a może nawet nieść będzie znamiona przygody. Mnogość propozycji znaleźć można pod adresem . Nawet najbardziej wymagający nowożeńcy, będą usatysfakcjonowani z tak szczególnie wybranego podarunku. Mamy już wybrany konkretny prezent, ale nie rezygnujemy z gotówki. Jaką ją zapakować, by nie dawać do rąk zwyczajnej, nijakiej koperty?

Jak oryginalnie zapakować pieniądze na prezent ślubny?

Gotówka w prezencie ślubnym to właściwie dodatek, a nawet główny podarunek, z którego rzadko kiedy rezygnują zaproszeni goście. Koperta, w której umieszczamy kartkę z życzeniami i gotówką, odchodzi do lamusa. Chcemy czegoś wyszukanego! Papeterię odłóżmy zatem na bok, za to sięgnijmy po technikę decoupage. Możemy kupić drewnianą skrzyneczkę na banknoty, którą samodzielnie pomalujemy, tym samym tworząc spersonalizowany prezent od serca. Gdy umiejętności plastycznych brak, z powodzeniem znajdziemy miłośniczki takich prac, które na zamówienie wykonają piękne, ozdobne pudełka na pieniądze. Mogą mieć nawet formę ciekawej szkatułki czy księgi.

Banknoty można umieścić w ramce, po to, by stały się pomysłem na skarbonkę, która posłuży zbieraniu funduszy na wymarzoną podróż, albo i po to, by było po prostu oryginalnie. Jeszcze ciekawiej robi się wtedy, gdy z banknotów zwiniętych w rulon tworzymy „tort”. Tak podarowane pieniądze zrobią wrażenie nie tylko na Parze Młodej!

Nie ma rzeczy niemożliwych, a w kwestii wyboru prezentu, jak i sposobu jego opakowania, można pokusić się o prawdziwe cuda, niekoniecznie skomplikowane, a jednak dające gwarancję, że prezent spotka się z reakcją wow! Pamiętajmy jednak o tym, co najważniejsze – by prezent był podarowany prosto z serca, z myślą o nowożeńcach, a wtedy na pewno ucieszy, bo ze zwykłego przedmiotu nabierze charakteru podarunku, do którego wraca się z pamięcią i sentymentem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze