1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Do Pragi na święta

Do Pragi na święta

Zobacz galerię 13 zdjęć
Zamiast szukać dalekich i egzotycznych miejsc czasem warto rozejrzeć się w kierunku naszych najbliższych sąsiadów.

Mało które miasto ma taki urok podczas okresu świątecznego. Chętnie odwiedzana podczas lata lub jesieni, czeska Praga potrafi zachwycać także zimą.

Grzechem byłoby nie zwiedzenie zabytkowego centrum miasta, znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Europie w okresie świąt mieni się wspaniałymi barwami, a liczne stragany, budki oraz choinki ozdobione lampkami sprawiają, że choć przez chwilę czujemy się jakbyśmy zostali przeniesieni do jarmarku z bajkowej krainy.

Jednocześnie Czesi potrafią zachować umiar, na pewno nie zobaczymy tam nadmiaru ozdób i światełek. Mieszkańcy Pragi doskonale zdają sobie sprawę z tego jak piękne i klimatyczne jest ich miasto samo w sobie i dzięki temu wspaniałe fasady budynków i katedr tworzą niezwykłą atmosferę, którą trzeba zobaczyć o odczuć na własnej skórze. Takie miejsca jak: Złota Uliczka, dzielnica Malá Strana, w której pełno pałaców, ogrodów i kościołów, Dworzec Główny czy Most Karola to obowiązkowe punkty odwiedzin każdego, kto zamierza się tam wybrać.

Na zachętę polecamy zdjęcia;)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze