1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Zapakuj pięknie swój prezent

Więcej zdjęć w galerii
Więcej zdjęć w galerii
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Za kilka dni Święta - czas rodzinnych spotkań, choinki, śpiewania kolęd i dawania prezentów. I choć większość z nas już wyrosła z wieku dziecięcego i nie wierzy w Mikołaja, to i tak nie wyobrażamy sobie Świąt bez podarunków. A ucieszyć nas może nie tylko ich zawartość, ale także oryginalne opakowanie.

Zbojkotuj w tym roku torebki i pomyśl jak ciekawie i pomysłowo i inaczej niż zwykle zapakować prezenty. Na pewno masz w domu wiele materiałów, które można w tym celu wykorzystać.

Najprostsze rozwiązanie to papiery i wstążki. Owiń prezent papierem, a następnie obwiąż różnokolorowymi wstążkami. Możesz w ciekawy sposób przeplatać je ze sobą, tworząc kolorowy wzór. Jeśli wolisz, zastąp wstążki kolorową włóczką albo rafią. Takie kolorowe prezenty na pewno ucieszą szczególnie dzieciaki. Ale wstążki to nie jedyne ozdoby. Do dekoracji mogą posłużyć również wycinanki, kolorowe piórka, guziki, koraliki, dzwoneczki i cokolwiek wpadnie Ci w ręce.

Jeśli chcesz uzyskać efekt bardziej eko, wykorzystaj szary papier do pakowania i zwykły sznurek. Dodaj do tego zieloną gałązkę, szyszki lub zasuszony liść. Dzięki temu opakowanie będzie proste i eleganckie jednocześnie.

Jeśli nie znalazłeś w sklepie papieru, którego wzór Ci się podoba, pomyśl o zastąpieniu go czymś innym. Może to być tapeta lub kawałek tkaniny. Możesz również spróbować ozdobić papier samodzielnie wykorzystując stemple i tusze. A jak nie masz ich pod ręką, wróć do czasów dzieciństwa i pobaw się wycinając stemple z ziemniaka.

Nie zapominajmy, że prezenty trzeba podpisać. Tutaj również możemy wykazać się kreatywnością i samodzielnie przygotować etykiety. Wystarczy wyciąć je ze sztywnych, kolorowych kartoników. Mogą to być kawałki tekturek, a nawet wzorniki farb. A może wolisz zastąpić etykiety wycinając poszczególne litery z kolorowego papieru i naklejając bezpośrednio na prezent?

Pamiętaj, że pięknie zapakowany podarunek może podwójnie ucieszyć. W końcu nie zawsze liczy się tylko to, co w środku, a wygląd zewnętrzny ma znaczenie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze