1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Wieszak w przestrzeni

Wieszak w przestrzeni

Hang it all
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Nie sposób się bez nich obejść. Są wszechobecne w mieszkaniu. Niezbędne zwłaszcza w przedpokoju, łazience i kuchni, ale w innych pomieszczeniach też się przydadzą. Mowa oczywiście o wieszakach.

Zwykle myślimy o nich na samym końcu urządzania mieszkania i często nie doceniamy ich dekoracyjnej roli. A przecież wiadomo – detale tworzą klimat wnętrza. Warto poświęcić im trochę więcej uwagi. Z dzieciństwa pamiętam królujące w większości domów okropne plastikowe wieszaczki, przyklejone taśmą dwustronnie klejącą. Na szczęście dziś wieszaki mają zdecydowanie ciekawszy design i są robione z lepszych gatunkowo materiałów.

Dużą popularnością cieszą się obecnie wieszaki stylizowane na starocie. Kute, zakończone ceramicznymi gałkami mogą być wspaniałą ozdobą przedpokoju. Dumnie będą prezentować się  będą także te nowoczesne, metalowe w zabawnych kształtach tworzone m.in. przez Laskowscy Design. Pomysłowy wieszak możesz również wykonać samodzielnie. Złap za wiertarkę, zrób w drewnianej listwie kilka dziur i przykręć do niej  ozdobne gałki meblowe. I pamiętaj, nikt nie powiedział, że muszą być takie same.

W kuchni doskonale sprawdzą się pojedyncze wieszaczki. Z łatwością znajdziesz modele ozdobione motywami kulinarnymi i podobiznami mieszkańców wiejskiej zagrody. Kury, kaczki, krowy – do wyboru, do koloru. Jeśli natomiast chcesz, aby twój wieszak był wyjątkowy, zrób go ze starych sztućców po babci. Wystarczy wygiąć je pod odpowiednim kątem i przymocować do ściany. Będą pełniły pożyteczną rolę i jednocześnie staną się nietypową dekoracją.

Bez wieszaków nie obejdzie się również łazienka. Zastanów się, jaki rodzaj najbardziej pasuje do Twojej. Metalowe? Z tworzywa? A może skusisz się na wersję eko zrobioną z patyczków? W tym pomieszczeniu na pewno dobrze sprawdzą się także wieszaki połączone z półeczką. To rozwiązanie w sam raz na przechowywanie biżuterii, kosmetyków i innych skarbów. Jako nietypowy wieszak na ręczniki możesz wykorzystać starą drewnianą drabinę. Ustawiona przy ścianie sprawdzi się też doskonale jako suszarka, zastępując w tej roli oklepany kaloryfer.

Myśl kreatywnie. Nawet najprostszy drewniany wieszak kupiony za grosze w markecie budowlanym możesz przerobić tak, aby pasował do twojego wnętrza. Wystarczy go przemalować, dodać dekor, ozdobić naklejką albo nawet tapetą o ciekawym wzorze. Na pewno przyda się w pokoju dziecinnym lub w kąciku do pracy.

A może chcesz zostać łowcą kultowych designerskich projektów? Jeśli tak, zacznij od wieszaka Hang it all projektu Eames'a i Drop XL Juliana Appeliusa. A potem rusz na kolejne polowanie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze