1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Pełnia Księżyca w Wielkanoc – atmosfera się zagęści, zachowaj spokój

(Fot. iStock)
16 kwietnia, czyli w Wielką Sobotę, o godzinie 20.55 wydarzy się pełnia Księżyca na 26 stopniu Wagi – znaku, któremu trudno żyć w pojedynkę. Zatem świąteczna pełnia wydobędzie z pokładów podświadomości nasze emocje związane z partnerstwem.

Tak jak podczas każdej pełni Słońce znajduje się dokładnie naprzeciwko Księżyca, tym razem w Baranie. Kiedy on krzyczy „ja”, Waga szepcze „my”. Baran podąża za własnym instynktem, nie zwracając uwagi na innych, Waga tych innych zawsze ma na oku. Pełnia w swojej naturze jest napięciowa, wywołuje do tablicy jakiś nasz wewnętrzny konflikt i wyzwala związane z nim emocje. Kwietniowa postawi nas przed wyborem: działać samowolnie, słuchając egotycznych pobudek, czy dostosować się do partnera bądź innych osób z otoczenia? Konflikt dość popularny w kontekście świąt, tyleż częsty, co problematyczny. Jeśli w bliskich relacjach coś nas uwiera, tym razem poczujemy to mocniej niż zwykle.

Pikanterii dodaje Półkrzyż, czyli figura astrologiczna, którą obsesyjny i nieustępliwy Pluton tworzy z osią pełni, czyli Księżycem i Słońcem. Pluton, reprezentujący mroki naszej podświadomości, kryje mechanizmy obronne, którym ulegamy, kiedy się boimy. Że nie przetrwamy, że zostaniemy odrzuceni, skrzywdzeni, ośmieszeni, zapomniani… Działamy według ich dyktanda niezależnie od tego, co dzieje się w rzeczywistości. Najczęściej nasza reakcja jest wtedy nieadekwatna do teraźniejszości, wypływa z dawnych zranień i nie jest odpowiedzią na aktualne wydarzenia. Może je uruchomić czyjeś niezobowiązująco rzucone słowo, mina, gest, a nawet luźne skojarzenia.

Nieharmonijne układy planet z udziałem Plutona jeszcze bardziej uwrażliwiają i wydobywają na światło dzienne nasze strachy i psychiczne deficyty. Pluton wtedy namawia, żebyśmy przejęli kontrolę nad sytuacją, czyli zareagowali tak, by nie poczuć niewygodnych emocji. Tak jak reagujemy zawsze. Podczas świątecznej pełni może przyczynić się do tego, że padną jakieś ciężkie słowa, ktoś trafi w sedno, a to zaboli, podczas kłótni wyjdą na jaw dawno skrywane uczucia. Może się tak stać, ponieważ Pluton znajduje się w trzecim domu astrologicznym, którym włada Merkury warunkujący naszą komunikację. Księżyc, który podczas pełni przebywa w rozemocjonowanym domu 12., podkręci lęki, nad którymi trudno będzie zapanować.
Energie pełni niestety nie są optymistyczne. Układy planet mogą nasilić nieufność, poczucie presji, skłonność do manipulowania. Fakt, że ascendent pełni jest w Skorpionie, podopiecznym Plutona, tylko zagęści atmosferę. Świadomość naszych intencji i uważność na uczucia swoje i innych, które podczas świąt się pojawią, mogą uchronić nas przed niepotrzebnymi konfliktami, nieporozumieniami, wzajemnymi oskarżeniami, które raczej do niczego dobrego nie doprowadzą.


Dodatkowo na descendencie pełni, czyli punkcie ogniskującym sprawy relacyjne, mamy koniunkcję Merkurego z nieokiełznanym Uranem w Byku. Oznacza to, że słowa mogą paść z prędkością światła. Ale jest też szansa, że okażą się one oczyszczające, bo trafione w punkt. Merkury z Uranem sprawią, że nie ma sensu udawać, że nie ma problemu, skoro on jest i zostanie wreszcie zwerbalizowany. Jest jeszcze inny scenariusz: możemy doznać stanu, kiedy poraża nas światła myśl, która w sekundzie ukaże nam szerszą perspektywę. Uran przynoszący przebłyski nadświadomości może dać nam na Wielkanoc taki prezent, że wzniesiemy się ponad lęk oraz stare animozje.

Obecność czterech planet we wrażliwych Rybach w rodzinnym domu czwartym może mu w tym pomóc. Mars, Wenus, a także połączone Jowisz z Neptunem mają szansę sprawić, że na pierwsze miejsce przebije się empatia i współodczuwanie.Wielkanocna pełnia najsilniej zadziała na znaki z trzeciej dekady. Barany i Wagi odczują ją w znaczący sposób, mierząc się z tym, co w relacjach zamiotły pod dywan. Na konflikty są też narażone Raki i Koziorożce, zwłaszcza te z końcówki znaku, bo pełnia zaktywizuje jeszcze bardziej działającego na nich problematycznie od dłuższego czasu Plutona. Byki i Skorpiony, również te z drugiej dekady, będą miały ochotę, żeby było zupełnie inaczej niż zwykle i dzięki Uranowi zakomunikują to jasno. Ryby i Panny mogą być spokojne, bo znajdują się pod wpływem Jowisza i innych planet w Rybach. W ich domach dobro zatriumfuje, a Strzelce i Bliźnięta niech nie dadzą ponieść się żalom czy smutkom, tylko postawią na bliskość. Lwy i Wodniki za sprawą nieharmonijnych tranzytów Urana i Saturna mają ostatnio sporo wyzwań – w święta przyda im się zatem po prostu odpoczynek.

Chcesz poznać swój horoskop urodzeniowy oraz tranzyty planet na najbliższe 3 lata? Zapisy na sesje astrologiczne tutaj: https://sesjeastrologia.com/kontakt/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze