1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Jowisz w znaku Barana: koniec czekania!

Od 11 maja do 28 października Jowisz będzie w znaku Barana. (Fot. iStock)
Jowisz w Baranie od 11 maja zachęci nas do rozwijania kreatywnych pomysłów, dbałości o kondycję fizyczną i wyzwoli ducha rywalizacji. Świat uzna, że już dość chaosu, marazmu i lęków. Zostawi to za sobą i skoncentruje się na pionierskich działaniach. Co Jowisz przyniesie na poziomie globalnym i indywidualnym dla poszczególnych znaków zodiaku? 

Jowisz wkracza do Barana 11 maja i pozostanie w tym znaku do 28 października 2022 roku, żeby następnie na około 6 tygodni powrócić do Ryb. Drugie wejście Jowisza do Barana będzie miało miejsce 20 grudnia 2022 roku, a jego pobyt w tym znaku zakończy się 16 maja 2023 roku. Wtedy Jowisz zawita do Byka.

Jowisz: co to za planeta?
To największa planeta w naszym Układzie Słonecznym, która nosi imię najważniejszego z rzymskich bogów. Jako bóg nieba Jowisz widzi wszystko, wie wszystko, a najbardziej interesuje go, na jakie nagrody zasługujemy. Znany jest jako planeta szczęścia i fortuny, wielki beneficjent, który przynosi możliwości rozwoju, pomyślne sploty możliwości, obfitość materialną, sukces społeczny. Także optymizm i nadzieję na dobrą przyszłość.

Baran: co to za znak zodiaku?
Jako kardynalny znak ognia jest pełen energii i wigoru. Baran kojarzy się z rozkwitem wiosny, z siłą pędów roślin przebijających się ku światłu, z niczym nieskrępowaną energią młodości. Jest hałaśliwy jak sześciolatek biegający po domu albo jak studenci imprezujący w pierwszych tygodniach życia uniwersyteckiego. Ma konotacje z wojskiem, ponieważ rządzi nim wojowniczy Mars. Baran to zatem także szczęk broni, brutalność, rozkazy. Jego cień objawia się w przemocy.

Jako że Baran włada pierwszym domem astrologicznym, ma silny związek z ego. Potrafi być samolubny, odmieniając przez wszystkie przypadki słowo „ja”. Ale to Baran nas uczy, żebyśmy myśleli o sobie, by wiedzieć, co jest dla nas dobre, a co nie. Pokazuje, jak podążać za iskrą, która rozświetla nas od środka, żebyśmy dążyli do tego, czego chcemy, byli odważni, namiętni, zadziorni.

Globalne znaczenie wejścia Jowisza w znak Barana

Kiedy królewski Jowisz tranzytował Ryby, które właśnie żegna, na świecie rozwijały się dziedziny związane z tym znakiem. Ryby mają powinowactwo z duchowością, ale też z uzdrawianiem, inspiracją artystyczną, działalnością charytatywną i wszelkimi miejscami odosobnienia (szpitalami, więzieniami, hospicjami). Mogliśmy po nim oczekiwać postępu w medycynie i wynalezienia nowych leków. Sposobność do tego dała pandemia. Obserwowaliśmy także wrażliwość społeczeństw na krzywdę i chęć niesienia pomocy. Ryby to znak związany z ludźmi, którzy potrzebują ratunku, co objawiło się falą uchodźców z Ukrainy. Jowisz w Rybach wzmógł naszą empatię. Psychologowie i terapeuci mieli pełne ręce pracy, ponieważ coraz więcej osób ulegało lękom i starało się odnaleźć siebie w otaczającym chaosie. Jowisz, który działa niczym lupa, bo powiększa to, czego dotknie – niezależnie, czy jest to pozytywne, czy negatywne – wyciągnął na światło dzienne afery dotyczące duchowieństwa, więziennictwa, branży medycznej.

Jowisz w Baranie wniesie zupełnie inną energię. Znak ten związany jest z rozpoczynaniem pionierskich przedsięwzięć, kreatywnością, zarządzaniem, rywalizacją, sportem, wojskiem, ale także z agresją i konfliktami. Pobyt Jowisza w Baranie zachęci do rozwijania nowych pomysłów, większej dbałości o kondycję fizyczną i wyzwoli ducha rywalizacji. Świat uzna, że już dość chaosu, marazmu i lęków. Z radością zostawi to za sobą i skupi się na nowościach i konkretach. Koniec izolacji, ograniczania się i rozmyślania. Sukces odniosą branże powiązane ze sportem i aktywnością fizyczną (oferujące akcesoria sportowe, siłownie, kluby fitness). Dbanie o kondycję fizyczną stanie się modne. Ciemną stroną pobytu Jowisza w Baranie będzie zaostrzenie konfliktów zbrojnych na arenie międzynarodowej i retoryki wojennej, a także wzrost agresji w debacie publicznej. Konflikty na tle światopoglądowym przybiorą na sile. Niewykluczone, że będziemy świadkami afer w świecie sportu, ale również w służbach mundurowych.

Wejście Jowisza w znak Barana – co to oznacza?

Kiedy Jowisz wędrował przez eteryczne Ryby, zachęcał nas do kontaktu z podświadomością i ćwiczył współodczuwanie bólu innych. Gdy wkroczy do Barana, doświadczymy zbiorowej zmiany – będziemy bardziej skłoni do skoncentrowania się na sobie i swoich potrzebach. Będzie nam zależało na większej samodzielności na wielu płaszczyznach życia. Podczas gdy Jowisz w Rybach nakłaniał do poznawanie siebie przez kontakt z emocjami, w Baranie przypomni nam o podjęciu działania. Przekonamy się, że jeśli chcemy zrealizować nasze marzenia, musimy zainwestować energię w ich urzeczywistnianie. Jako pierwszy znak zodiaku Baran dodaje odwagi, ducha przywództwa i optymizmu, by dążenia i cele zostały zrealizowane. Pod wpływem tego tranzytu wykażemy się większą odwagą i inicjatywą w akcji. Zostaniemy nagrodzeni przez Jowisza, jeśli będziemy zuchwali i pewni siebie. To energia wojownika, który nie boi się walczyć o to, w co wierzy.

Jednym z głównych przesłań tego tranzytu jest to, że każdy z nas ma możliwość osobistego rozwoju. Baran pozwala rozbudzić przekonanie, że życie jest po naszej stronie i że możemy wyjść poza nasze przeszłe doświadczenia. Baran jest pionierem, a Jowisz odkrywcą (rządzi Strzelcem, znakiem kojarzącym się z obcymi miejscami), więc ten zuchwały duet może skutecznie wypchnąć nas ze strefy komfortu. Baran uwielbia wyzwania, i to duże, więc i my tego zapragniemy. Krew zacznie szybciej krążyć, wreszcie zachce nam się urzeczywistnić swoją wizję.

Cieniem przejścia przez znak Barana może stać się tendencja do wpadania w gniew, impulsywność oraz niecierpliwość. Motywować nas będzie hasło: „Teraz albo nigdy!”, co może stać się źródłem frustracji. Uważajmy na to, żeby nie przesadzać, nie być zbyt przebojowymi, zbyt nachalnymi, zbyt bezpośrednimi. I zbyt pochopnie nie osądzać. Jowisz związany jest z prawem oraz moralnością, a w towarzystwie Barana może być oburzony, że inni myślą i działają inaczej – i podejmować krwawe krucjaty.

Co Jowisz w Baranie przyniesie 12 znakom zodiaku?

Baran
Jowisz przechodzi przez twój znak, Baranie! To jest kosmiczne błogosławieństwo, światła skierowane są na ciebie. Planeta fortuny przyniesie szczęście dla twoich projektów i celów, które masz nadzieję osiągnąć. Ten tranzyt przypomni ci, że twoją mocną stroną jest pewność siebie. Możesz przyciągnąć jeszcze więcej uwagi niż zwykle. Jesteś gwiazdą! Jowisz, będąc w pierwszym domu, aktywuje oś relacji. Jeśli jesteś singlem, może to być dobry czas na spotkanie miłości. A jeśli cieszysz się życiem w relacji, osiągnięcie wspólnie nowy lepszy poziom.

Byk
Możesz mieć poczucie, że jesteś chroniony i prowadzony. Jowisz w Baranie może objawić się dla ciebie jako energia anioła stróża. Zostaniesz wezwany do doskonalenia i rozwijania praktyk duchowych, takich jak medytacja czy joga. Doświadczysz dotyku Midasa, gdy zadbasz o swoje samopoczucie psychiczne. Odkryjesz, co tak naprawdę w duszy ci gra – i wcale nie jest związane z materią. Ale paradoksalnie, kiedy wprowadzisz swoje pragnienia w życie, przekonasz się, że ci się to opłaci. Zadbasz o swój codzienny komfort, który przecież kochasz.

Bliźnięta
Networking – to będzie prezent Jowisza dla Bliźniąt. Będziecie zachwycone, bo kontakty z innymi przychodzą wam naturalnie. Tym razem macie szansę nawiązać połączenia z ludźmi, które zmienią wasze życie. Skoncentrujcie się zatem na swoich marzeniach i nadziejach i podzielcie się nimi z podobnymi do was ludźmi, a się urzeczywistnią. Za to przyjacielskie i twórcze współdziałanie Jowisz w Baranie nagrodzi was również gotówką.

Rak
Nadszedł czas, żebyś wyszedł z bezpiecznej skorupy. Jowisz w Baranie szykuje dla ciebie awans, podwyżkę, uznanie. Jesteś gotowy, żeby stanąć w świetle reflektorów? Nie bój się świętować – nawet publicznie! Twoja ciężka praca zasługuje na nagrodę, do czego dojdzie wreszcie twój szef. Jest to czas na zbieranie owoców z nasion, które jakiś czas temu zasiałeś. Nie bój się autoreklamy.

Lew
Uwolnij swojego wewnętrznego śmiałka, Lwie! Jowisz w Baranie zachęci cię do podejmowania ryzyka i poszerzania horyzontów. Z tego powodu znajdziesz się w siódmym niebie, bo masz przecież ognisty temperament i sporo wrodzonej odwagi. Idź ścieżką mniej uczęszczaną, a spotkają cię nieoczekiwane profity. To dobry czas na podjęcie studiów, zajęcie się rozwojem osobistym, wyruszenie w daleką podróż. Możesz wydać książkę i zdobyć sławę.

Panna
Dla ciebie, Panno, Jowisz w Baranie ma w prezencie wewnętrzną moc. Sięgniesz po nią, bo poczujesz, że twoje lęki oraz traumy zostały już przetransformowane. Ciesz się zdrowiem emocjonalnym i harmonią uczuć. To nie koniec prezentów od planety szczęścia. Możesz liczyć na finansową pomoc od innych. Tym razem to nie ty weźmiesz się za pracę, bo pieniądze przyjdą z innych źródeł. Możesz też zająć się uzdrawianiem lub ezoteryką.Waga
Błogosławieństwa Jowisza w Baranie przyjdą do ciebie w formie partnerstwa, Wago! Czy mogą być lepsze wieści? Tranzyt ten przypomni ci o czystej radości, której doświadczasz dzięki kontaktom jeden na jeden. To niezwykle pomyślny czas na romantyczne połączenie. Masz również zielone światło dla kontraktów biznesowych i przyjacielskich znajomości. Dzięki tym relacjom odkryjesz swój osobisty potencjał.

Skorpion
Twój grafik zapełni się całkowicie, Skorpionie! Twoja pozycja wśród współpracowników się umocni i będzie się to wiązało z dodatkową odpowiedzialnością. Jeśli ją podejmiesz, czeka cię nagroda w postaci awansu i pieniędzy. Będziesz działać z pasją. Kluczową sprawą stanie się dla ciebie zachowanie równowagi między pracą a życiem osobistym, co Jowisz w Baranie może utrudniać.

Strzelec
Jeśli priorytetowo potraktujesz swoje hobby i będziesz twórczo wyrażać kreatywność, by osiągnąć samorealizację, Jowisz w Baranie przyzna ci nagrodę. Odwołaj się do swojego wewnętrznego dziecka, poczuj że jesteś kochany i wspierany przez wszechświat, a doznasz wewnętrznej przemiany i psychicznego uzdrowienia. Jeśli chcesz powiększyć swoją rodzinę, do dzieła. Jeśli interesują cię raczej randki i imprezy – jak najbardziej masz zielone światło.

Koziorożec
Twoje drugie imię to praca, Koziorożcu! Siedzenie po godzinach jest dla ciebie normalnością. Jowisz w Baranie jednak zwróci twoją uwagę na sprawy rodzinne i domowe. Możesz też od niego dostać prezent w postaci potrzeby przebywania w ciszy i samotności. Poza tym nadchodzi pomyślny czas na kupno, sprzedaż lub remont nieruchomości. Inwestowanie w swój dom przyniesie ci wewnętrzny spokój i radość. Może to być również czas uzdrowienia zerwanych więzi z członkami rodziny.

Wodnik
Czas zainwestować w swój umysł, Wodniku! Zapisz się na kursy, warsztaty czy szkolenia, które cię interesują – nawet jeśli nie wydaje ci się, że ma to bezpośredni związek z twoją obecną ścieżką kariery. Twój świat mentalny właśnie się rozszerza i odkrywasz, że twoja ciekawość osiąga nowe pułapy. Inwestowanie w siebie intelektualnie lub spędzanie czasu na doskonaleniu umiejętności, które lubisz, zaowocuje nowymi możliwościami i rozwojem. Dobrze ułożą ci się relacje z rodzeństwem i sąsiadami, możesz spędzać z nimi więcej czasu.

Ryby
Twoje konto bankowe zanotuje wkrótce znaczące wpływy, bo Jowisz w Baranie ma dla ciebie nagrody pieniężne. Szykuj się na czas finansowej prosperity, a jeśli blokują cię jakieś przekonania o braku, rozpraw się z nimi jak najszybciej. Wówczas twoje poczucie bezpieczeństwa materialnego wzrośnie, a ty będziesz się cieszyć tym wszystkim, co można kupić. Inwestuj!

Chcesz poznać swój horoskop urodzeniowy oraz tranzyty planet na najbliższe 3 lata? Zapisy na sesje astrologiczne tutaj: sesjeastrologia.com/kontakt/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze