1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Helena Norowicz zachwyca w kolejnej kampanii reklamowej. Piękno nie ma wieku!

Helena Norowicz uważa, że siła zaczyna się w głowie, zależy od decyzji i pasji. (Fot. Forum)
Helena Norowicz uważa, że siła zaczyna się w głowie, zależy od decyzji i pasji. (Fot. Forum)
Emerytowana aktorka, obecnie rozchwytywana fotomodelka – Helena Norowicz właśnie została ambasadorką marki Pantene. I błyszczy w niej wyjątkowym blaskiem.

– Siwe włosy stały się moją wizytówką, moim znakiem rozpoznawczym. Kiedy zadecydowałam o tym, że nie będę ich farbować poczułam wewnętrzna siłę. Trzeba mieć siłę, żeby być innym, ale warto – mówi aktorka. Helena Norowicz jest ikoną dojrzałych kobiet, przykładem naturalnego piękna, które broni się przed upływem czasu. Właśnie została ambasadorką marki produktów do pielęgnacji włosów Pantene. Wygląda na niej zjawiskowo, eksponując piękne długie siwe włosy. Gra tu zdecydowanie pierwsze skrzypce, choć jest otoczona osobami młodszymi od niej o wiele dekad.

Helena Norowicz zadebiutowała w roli fotomodelki po osiemdziesiątce, już na emeryturze (wcześniej przez lata grała w warszawskim Teatrze Studio). Odkryli ją w 2015 projektanci z duetu Bohoboco i zaprosili do udziału w kampanii reklamowej kolekcji wiosenno-letniej. I to był przełom – nie tylko na rynku reklamowym, ale również medialnym.

Sukces tej kampanii przełożył się na stale rosnący trend obecności osób dojrzałych w przestrzeni publicznej. Na okładkach i billboardach zaczęły pojawiać się kobiety z siwymi włosami i kurzymi łapkami wokół oczu, których nikt już nie próbuje zamaskować w fotoszopie. Chciałoby się powiedzieć: wreszcie!, patrząc na najważniejsze modowe czasopisma, od dawna publikujące na okładkach kobiety-ikony, których młodość dawno minęła, na przykład Carmen dell’Orefice czy Lauren Hutton.

Helena Norowicz pojawiła się w kampaniach wielu marek modowych (między innymi Bohoboco, Nenukko, Zuza Bart, Nyudess, wasalaa, Orska). Zjawiskowo wyglądała w kampanii sukien ślubnych marki Laurelle.

Na wielu zdjęciach Helena Norowicz wygląda nie tylko pięknie. Udowadnia, że dojrzały wiek nie zabiera kobiecie prawa do bycia zmysłową i pewną siebie...

...ale również pokazuje, że warto mieć do siebie dystans i nie traktować siebie śmiertelnie poważnie.

Modelka wzięła również udział w wielu projektach artystycznych (np. „Less is more”) i akcjach społecznych (np. Jestem sobą, jestem piękna), podpisując się pod apelem, abyśmy byli sobą na każdym etapie życia, nie rezygnując ze swojego stylu życia, ani nie rezygnując ze swoich pasji.

Helena Norowicz twierdzi, że urodę i dobre zdrowie zawdzięcza genom i zamiłowaniu do wysiłku fizycznego. Całe życie uprawiała sport, słucha zaleceń lekarzy. – Biegaj. Jeśli nie możesz biegać, spaceruj. Jeżeli nie możesz spacerować, czołgaj się. Ale się ruszaj – mówi. Codziennie gimnastykuje się, dzięki czemu nadal bezbłędnie robi szpagat.

(Fot. Forum)

W wywiadzie dla miesięcznika „Sens”, którego udzieliła kilka lat temu Hannie Halek, powiedziała: – Ciało to jestem ja. Owszem, widzę swoją zmęczoną i pomarszczoną twarz, mniej napiętą skórę, ale to nikt inny tylko ja. Wiem to, czuję i nie robię nic, aby zmazać z siebie znaki wieku.

Niech moc tego przesłania wzmacnia wszystkich, którzy ze strachem myślą o upływającym czasie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze