1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Wenus w koniunkcji ze Słońcem w Wadze: wielkie zmiany w miłości i pieniądzach

Wenus w koniunkcji ze Słońcem w Wadze to ważne wydarzenie astrologiczne, bo ostatnie spotkanie tych planet w Wadze miało miejsce 150 lat temu. (Fot. iStock)
W sobotę 22 października spotkanie Wenus ze Słońcem przyniesie nie tylko dobry nastrój, ale też znaczące wydarzenia na polu relacyjnym i finansowym, zarówno na poziomie globalnym, jak i indywidualnym. To ważne wydarzenie astrologiczne, bo ostatnie spotkanie tych planet w Wadze miało miejsce 150 lat temu.

Co 9–12 miesięcy Słońce – najjaśniejsza i najpotężniejsza gwiazda na naszym niebie – łączy się w różnych znakach z planetą Wenus. Kiedy się spotykają, tworzą astrologiczny aspekt, który nazywa się „cazimi”, co oznacza „w sercu Słońca”. Ten szczególny tranzyt nazywany jest też Punktem Gwiezdnym Wenus. Słońce z Wenus w znaku Wagi, która jest patronką planety miłości i pieniędzy, nie spotkały się od 150 lat! Jest to rzadkie zjawisko astrologiczne, które zmieni nasze życie miłosne i finansowe na osiem następnych lat.

Rok 2022 przynosi nam dwie koniunkcje między Słońcem a Wenus. Pierwsza z nich miała miejsce w Koziorożcu 8 stycznia, kiedy Wenus znajdowała się w retrogradacji. Wówczas dokonywaliśmy oceny i rewizji naszych relacji, na pierwszy plan wysunął się temat powinności, obowiązków, zasad, a także stabilności. Porządkowaliśmy i patrzyliśmy się w przeszłość. A ponieważ Wenus patronuje też naszym finansom, wtedy również zajęliśmy się stanem swoich kont, zastanawiając się, na czym zaoszczędzić i jak zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Sobotnia koniunkcja na 29 stopniu Wagi może okazać się momentem, w którym już nic nas nie powstrzyma, żeby iść za głosem serca. W parach, których waży się los i które są w kryzysie, zapadną decyzje, czy dalej kontynuować związek, czy też nie. W relacjach, które rozkwitają lub mają się dobrze, padną wyznania i deklaracje. Aura na niebie będzie sprzyjać temu, by na głębszym poziomie odczuć, czy „to jest to”. To silnie oddziałujący tranzyt, bo Wenus w Wadze jest w swoim władztwie, czuje się tu mocna i ma wiele do powiedzenia. Następnym razem Wenus połączy się ze Słońcem 13 sierpnia 2023 roku w znaku Lwa, kiedy będzie można cieszyć się niczym nieograniczonym przepływem miłości i pieniędzy. Warunek? Życie w zgodzie ze sobą.

Według astrolożki Arielle Guttman, która wymyśliła termin Punkt Gwiezdny Wenus w odniesieniu do tego tranzytu, Wenus tworzy na niebie pięcioramienny pentagram wyznaczany przez miejsce obecnej koniunkcji, poprzedniej i tej, która po niej nastąpi. Wpływa to na wszystkich, zwłaszcza na Wagi i inne znaki powietrzne, czyli Bliźnięta i Wodniki, oraz każdego, kto ma planety na 29 stopniach w horoskopie urodzeniowym. Barany, Raki i Koziorożce mogą mieć teraz intensywny czas, kiedy pewne sprawy wyjdą na jaw. Lwy i Strzelce mogą liczyć na przyjemne wydarzenia. A na Panny, Skorpiony oraz Ryby koniunkcja Wenus ze Słońcem nie zadziała zbyt mocno – może się skończyć tym, że będą mieć dobry nastrój czy udane randki. Dla wszystkich nadchodzący weekend będzie odpowiedni, żeby spędzić miło czas z bliskimi, a zakupy z pewnością będą udane, jeśli pieniądze wydamy na przedmioty piękne i sprawiające nam przyjemność. Można z powodzeniem zająć się dekorowaniem domu, pójść do fryzjera czy kosmetyczki albo na wystawę lub koncert.

Guttman twierdzi, że obecny Punkt Gwiezdny Wenus w Wadze będzie spektakularny, bo stanie się zapowiedzią kulturowej zmiany. Waga w relacjach i współpracy położy nacisk na partnerstwo, a w zarządzaniu pieniędzmi na umiar i inwestowanie w dobrą jakość rzeczy. Waga wystrzega się bylejakości i tandety. Ma wysublimowane poczucie estetyki, będąc orędowniczką wysmakowanego minimalizmu. Preferuje kolorystykę ton w ton, unika kontrastów i stawia na klasykę. W najbliższym czasie zobaczymy te trendy w modzie.

Intensywności sobotniej koniunkcji dodaje Pluton, który znajduje się w pobliżu Wenus, sprawiając, że poczujemy potrzebę rozwoju i zmiany w naszych związkach. Pluton okaże się pomocny, jeśli wykażemy się gotowością do pracy wewnętrznej. Jeśli będzie przeciwnie – nadejdzie czas, aby zdecydować, czy pozostanie w pewnych układach jest w naszym najlepszym interesie.

Za sprawą Plutona w ciągu następnych ośmiu lat możemy zauważyć zmianę w sposobie, w jaki społeczeństwo postrzega tabu, szczególnie to związane z seksem.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze