1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Chiromancja, czyli czytanie z dłoni. Co mówi o tobie twoja linia życia?

Linie naszych dłoni są tak samo niepowtarzalne jak linie papilarne. (Fot. iStock)
Chiromancja to nie tylko wróżenie, lecz także rozpoznanie potencjałów, jakie w tobie drzemią. Tysiące lat temu popularnością dorównywała astrologii, choć obecnie jest sztuką nieco zapomnianą. Dla wielu osób wciąż sprowadza się do pytania: gdzie jest linia życia na dłoni?

Chiromancja, czyli wróżenie z dłoni, jest starożytną sztuką odczytywania ludzkiego losu na podstawie linii po wewnętrznej stronie dłoni. Nazwa wywodzi się z greki. Cheir oznaczą rękę, manteia – wróżenie. Chiromancja była obecna w wielu kulturach świata (m.in. starożytnym Egipcie, Grecji, Babilonie, Persji, Indiach, Nepalu czy Tybecie), które interpretowały ją na swój własny, a jednocześnie podobny do siebie sposób. Wykorzystywano ją do przewidywanie przyszłości, planowania strategii bitewnych i politycznych czy kierowania potencjałem danego człowieka, np. następcy tronu. Podobnie jak astrologię, wykładano ją na uniwersytetach. Zajmował się nią sam Arystoteles. Z kolei Aleksander Wielki analizował linie na dłoniach swoich oficerów. W średniowieczu dominująca religia katolicka uznała chiromancję za czary. W renesansie zaliczono ją w poczet sztuk zakazanych. Kolejni papieże dostrzegali w niej niebezpieczeństwo kontaktu z ciemnymi mocami i zakazywali w swoich traktatach.

Świat odkrył ją na nowo w XIX wieku, w czasach zwiększonego zainteresowania okultyzmem. Później pokochał ją New Age. Dziś chiromancja zaliczana jest do pseudonauki. Nie ma dowodów jej działania, zaś wiedza na jej temat, którą dysponowali starożytni, została zapomniana.

Niepowtarzalne układy linii

Co można wyczytać z dłoni? Nie musisz wierzyć w wykładnię chiromancji, by potraktować wróżenie z dłoni jak zabawę. Fascynujące może być już samo oglądanie dłoni innych osób. Odkryjesz, jak bardzo się między sobą różnią. Niektóre linie będą mocno zarysowane, wręcz purpurowe, inne blade i delikatne. Są równie niepowtarzalne co linie papilarne na opuszkach naszych palców.

Lewa czy prawa dłoń?

Chiromanci zajmują się zarówno lewą, jak i prawą dłonią, jednak każdej z nich przypisują osobne znaczenie. Kiedy mówimy o osobie praworęcznej, z jej lewej dłoni odczytać można to, co dzieje się w jej życiu, a na co nie ma ona wpływu: przeznaczenie, charakter, potencjały, zalety i wady. Prawa nazywana jest dłonią wolnej woli i odczytać z niej można wszystko, co dotyczy postawy, działania i wyborów człowieka – to, na co ma wpływ. W przypadku osoby leworęcznej czytanie odbywa się na odwrót.

Gdzie jest linia życia na dłoni?

Najwięcej emocji budzi linia, z której podobno można odczytać długość naszego pobytu na Ziemi, od narodzin do śmierci… Jeśli zastanawiasz się, która to jest linia życia na dłoni, mamy odpowiedź! Biegnie od punktu między kciukiem a palcem wskazującym, łukiem w dół nadgarstka. Czy krótka linia życia na dłoni oznacza krótkie życie? Według znawców chiromancji to nieprawda. Jej długość nie ma w tej kwestii żadnego znaczenia. Bardziej liczy się fakt, jak wygląda linia życia na dłoni. Należy patrzeć na jej kształt i wyrazistość jako wyraz naszej witalności, potencjału czy energii życiowej. Twój niepokój budzi to, że linia życia na dłoni jest przerwana? To sygnał osłabienia, być może kryzysów, ale też nieodłącznego elementu rozwoju. Nie zawsze linia jest jedna.

Co oznacza podwójna linia życia na dłoni? Same dobre rzeczy: sukcesy na każdym polu, życiowy fart, dobre połączenie z intuicją. Jeśli zaś poniżej linii życia widzisz jeszcze jedną, króciutką, jesteś prawdziwą szczęściarą! To linia Marsa lub Anioła Stróża, czasem nazywana też drugą linią życia. Posiada ją bardzo niewiele osób. Delikatna linia życia wskazuje podobno na introwertyzm i spokojny, skromny żywot. Głęboka, mocno zarysowana – na silną osobowość i życie pełne przygód. Zgadza się? Uważaj, być może działa tu efekt horoskopowy, zwany równie efektem Forera lub Barnuma, w myśl którego ludzie uznają za trafne opisy swojej osobowości, które w rzeczywistości są bardzo ogólnymi zestawami danych odnoszącymi się do większej grupy…

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze