1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Idź do pracy z psem

Idź do pracy z psem

123RF.com
123RF.com
Psy łagodzą obyczaj, a także sprawiają, że my, ludzie, jesteśmy lepszymi pracownikami. No i mniej się denerwujemy. Warto sprawić sobie psa!

To, że potrafią człowieka obronić, ostrzec przed zagrożeniem, nie jest dla nikogo nowiną. Uczeni i lekarze ciągle dorzucają do psiej działalności kolejne sprawności: psy pracują z chorymi fizycznie i psychicznie dziećmi, z cukrzykami (potrafią wykryć niedocukrzenia), z epileptykami (wyczuwają nadchodzący atak padaczki). Ale że pies nie tylko sam pracuje, ale dzięki niemu my pracujemy lepiej – to już odkrycie. Dokonali go naukowcy z uniwersytetu w Wirginii. Zadali sobie pytanie, co się stanie, jeśli psy będą spędzać z nami dzień w pracy. Na przykład w biurze. Zaprosili je więc razem z opiekunami. A w sąsiednim biurze było po staremu, bez czworonożnych pupili. I przeprowadzili badania. Okazało się, że rano poziom stresu wśród pracowników był podobny. Tylko że tam, gdzie urzędowali i ludzie, i psy, w miarę upływu czasu się zmniejszał. I to nie tylko u psich właścicieli, ale u innych pracowników. W drugim biurze odwrotnie – wszyscy z godziny na godzinę byli coraz bardziej napięci i zestresowani. Po południu było już całkiem kiepsko.

Poza tym stwierdzono, że psy wpływają na jakość naszej pracy. Myśli nam się lepiej, działa szybciej. I jakoś wszyscy są dla siebie milsi... Louise Lee, rzeczniczka organizacji pomagającej zwierzętom opowiada, że powtórzyli eksperyment u siebie – i osiągnęli identyczne efekty. Warto więc może przekonać naszych pracodawców – niech pozwolą nam przyprowadzać do pracy naszych ulubieńców. Zyskają wszyscy: nasi szefowie, bo będziemy w pracy skuteczniejsi, nasze psy, bo nie zostaną same w domu, no i my oczywiście, bo nie musimy rozstawać się z ulubieńcami.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze