1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

„Te kobiety są wzorem niezłomności”. Martyna Wojciechowska i Fundacja Unaweza wspierają paralimpijki

Martyna Wojciechowska i stypendystki programu #CorinneRunsForGood (Fot. Marcin Klaban/materiały prasowe)
Martyna Wojciechowska i stypendystki programu #CorinneRunsForGood (Fot. Marcin Klaban/materiały prasowe)
To kobiety, które udowadniają, że niemożliwe nie istnieje. Fundacja Unaweza z programem stypendialnym #CorinneRunsForGood pomaga paralimpijkom z Polski i Ukrainy. To już trzecia edycja projektu, dzięki któremu wsparcie otrzymało 30 kobiet.

Lipiec był Miesiącem Dumy z Niepełnosprawności. To doskonała okazja, żeby przypomnieć, że według danych WHO z 2023 r. prawie 16 proc., czyli 1,3 miliarda, ludzi to osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Mówi się, że to „największa mniejszość świata”, która wciąż potrzebuje wsparcia i pomocy.

Dlatego Martyna Wojciechowska, bohaterka okładki sierpniowego „Zwierciadła”, wraz z Fundacją Unaweza postanowiła pomóc kobietom z niepełnosprawnościami. W czerwcu 2021 roku fundacja wzięła pod swoje skrzydła polskie paralimpijki. Dlaczego właśnie tę grupę? „Paralimpijki biorą udział w międzynarodowych wydarzeniach sportowych, pobijają rekordy i przywożą ze sobą najważniejsze medale. Są inspiracją, poświęcają swoje życie pasji i jednocześnie są wzorem niezłomności oraz determinacji” – czytamy na stronie fundacji.

Wspólnie z inicjatorką projektu Corinne Klajdą i Polskim Komitetem Paralimpijskim Unaweza uruchomiła zbiórkę na pokrycie 10 sportowych stypendiów. W tym szczytnym celu Corinne postanowiła przebiec jeden z najcięższych ultramaratonów na świecie 4 Deserts Run, na który składają się biegi przez 4 pustynie – łącznie tysiąc kilometrów w ekstremalnie trudnych warunkach. – Chcę zrobić coś dobrego dla innych! – mówiła Corinne. – Mam ponad 50 lat, jestem mężatką z dwójką dorosłych dzieci, mam udaną karierę zawodową i chcę pokazać innym kobietom, że można zmienić swoje życie po pięćdziesiątce – dodała. Pochodzi z Mauritiusa, a od ponad 20 lat mieszka w Polsce i związana jest z Accord Group Polska, która specjalizuje się w doradztwie oraz rekrutacji kadry menedżerskiej wyższego szczebla. W 2022 roku przebiegła pustynie Atakama i Namib, a w czerwcu tego roku wystartowała w biegu na Gobi.

Corinne Klajda (Fot. Marcin Klaban/materiały prasowe)
Stypendystki programu #CorinneRunsForGood (Fot. Marcin Klaban/materiały prasowe)

Stypendia są przekazywane beneficjentkom w formie rocznych wypłat, które umożliwiają trenowanie bez obaw o sytuację materialną. Na pomoc dla paralimpijek Corinne Klajda wraz z Fundacją Unaweza zebrała już ponad 875 tys. zł.

Więcej szczegółów dotyczących stypendium można przeczytać na oficjalnej stronie fundacji Unaweza.

Źródło: materiały prasowe fundacji Unaweza

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze