1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Jak oszczędzać na co dzień?

Jak oszczędzać na co dzień?

123rf.com
Każdy może oszczędzać. Oczywiście wymaga to wyrzeczeń a czasami zmiany przyzwyczajeń. Ale warto, ponieważ oszczędzone pieniądze można wydać na coś, co naprawdę sprawi ci przyjemność.

Jak więc oszczędzać na co dzień? Oto 5 prostych wskazówek, jak oszczędzać na rzeczach, które każdy z nas robi.

 1. Zamiast iść na szybki obiad do baru lub do kawiarni, przygotuj posiłek w domu i zjedz go w czasie przerwy. Gdy jest ładna pogoda, wyjdź na chwilę i zjedz kanapkę w pobliskim parku lub na skwerze – to dodatkowa przyjemność.
 2. Sprawdź swoją fakturę za telefon komórkowy i dokładnie zapoznaj się z ofertą operatora. Czy naprawdę masz najlepszy plan taryfowy? Może trzeba wyłączyć jakąś usługę albo zamienić ją na inną?
 3. Spotkania z przyjaciółmi organizuj w domu albo zmień ich tryb – zamiast siedzieć kawiarni idźcie na spacer albo na rower, albo zróbcie piknik.
 4. Płać rachunki w terminie – nie będziesz płacić odsetek za zwłokę. Oczywiście każdemu może zdarzyć się  nagła dziura w budżecie, ale rachunki są przewidywalne, więc zaplanuj wydatki z wyprzedzeniem i zarezerwuje potrzebną kwotę.
 5. Nie przekraczaj salda ani debetu na rachunku bankowym – unikniesz płacenia wysokich odsetek karnych. Jeśli okresowo potrzebujesz więcej pieniędzy, to sprawdź oferty pożyczek krótkoterminowych - z pewnością ich koszt będzie niższy niż opłaty za niedotrzymanie umowy z bankiem, a przekroczenie salda na rachunku jest właśnie takim naruszeniem.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze