1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Zmień myślenie, żeby mieć więcej pieniędzy

Badania wskazują, że dobrobytem cieszą się ludzie, którzy mają poczucie własnej wartości, asertywnie komunikują się i czują zaufanie do świata. Źródło pieniędzy bije zatem w naszych myślach i uczuciach. Na szczęście mamy na nie wpływ.

Pieniądze są energią, która płynie bądź nie. Zdrowy związek z nimi wiąże się z zachowaniem równowagi między wydatkami a oszczędnościami. Osiągamy ją, jeśli nasze myśli i uczucia nie są w chaosie, tylko płyną spokojnie w rejony dobrobytu. Myśleniem i czuciem tworzymy realia finansowe, w których żyjemy. Jeśli żyjesz w przekonaniu, że jesteś zamożna i godna pieniędzy, są one na twoim koncie. Jeśli jednak cierpisz z poczucia winy, wstydu, lęku, co wynika z niskiej samooceny, nie jesteś dobrym magnesem dla wszelkich dóbr. Jeśli chcesz mieć więcej pieniędzy, wykonaj następujące kroki:

1. Przypomnij sobie, jaki stosunek do pieniędzy mieli twoi rodzice. Nasze doświadczenia z pieniędzmi wynikają z tego, jakie wzorce wynieśliśmy z domu. Zazwyczaj nieświadomie je powtarzamy, dlatego warto je sobie uświadomić. Czy rodzice zachowywali zdrową równowagę między wydatkami a oszczędnościami? Czy wyrosłaś w przekonaniu, że pieniędzy zawsze ci wystarczy, czy wręcz przeciwnie.

2. Zadaj sobie pytanie, jakie znaczenie mają dla ciebie pieniądze.Są czymś złym, stresującym, brudnym, nieosiągalnym? Wypisz, jakie są dla ciebie pieniądze i negatywne sformułowania zmień na pozytywne. Opracuj swoją dobrą mantrę na temat pieniędzy, którą powtarzaj, gdy czarne myśli wrócą. Na przykład: „Cieszę się dobrobytem w moim życiu”.

3. Zastanów się, czy możesz zarabiać więcej. Najpierw wyobraź sobie, ile chcesz zarabiać i pomyśl, co możesz w tym kierunku zrobić. Możesz zasięgnąć porady coacha biznesowego, który doradzi ci, co masz w sobie rozwinąć. Może warto popracować nad samooceną bądź umiejętnościami komunikacyjnymi.

4. Opracuj finansową wizję. Napisz swoje cele, które chcesz osiągnąć oraz plan finansowy, który ci to umożliwi. Opracuj plan wydatków, oszczędności i inwestycji. Rozłóż to wszystko w czasie, pamiętając o swoich możliwościach i realiach. Jednocześnie bądź dobrej myśli i oczekuj szczęśliwych zwrotów wydarzeń.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze