fbpx

Wiecha na wieżowcu Cosmopolitan Twarda 2/4 w Warszawie

Wiecha na wieżowcu Cosmopolitan Twarda 2/4 w Warszawie
Tacit Development

HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie zakończył realizację stanu surowego 44-piętrowego budynku. 23 stycznia 2013 na budynku zawisła symboliczna wiecha.

Symboliczna wiecha zawisła na budynku 23 stycznia 2013

Uroczystość zakończyła realizację stanu surowego 160-metrowej wieży w 20 miesięcy po rozpoczęciu budowy. Tacit Development Polska Sp. z o.o. jest inwestorem obiektu, który powstał w ścisłym centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Grzybowskiego.

Projekt obejmuje realizację 44-piętrowej wieży mieszkalnej z 252 wykończonymi mieszkaniami oraz 5-kondygnacyjnego budynku biurowo-usługowego. Wieża jest usytuowana na czterokondygnacyjnym podium, przeznaczonym na powierzchnie handlowo-usługowe (sklepy, restauracje)i biurowe. W części podziemnej przewidziano parking z 299 miejscami postojowymi. Wybudowany obok budynek biurowo-usługowy zajmą kawiarnie, galerie oraz biura. Budynek będzie połączony z podium wieży szklanym dachem. W wieży znajdzie się pięć wind: dwie windy ekspresowe będą obsługiwać piętra od 32 do 43, dwie kolejne pozostałe kondygnacje, piąta będzie windą techniczną. Mieszkańcy wieżowca przy ul. Twardej będą mogli skorzystać z fitness oraz business klubów usytuowanych na poziomie 4. Z tej kondygnacji będzie można przejść na taras z widokiem m.in. na plac Grzybowski, ul. Emilii Plater. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi ponad 53 000 m kw.

Architekturę budynku wyróżnia prosta forma ostrej, zwartej pryzmy. Całkowicie przeszklona fasada o zróżnicowanej fakturze zapewnia niezwykły widok patrzącym z zewnątrz oraz maksymalne doświetlenie wnętrz. Dodatkowym atrybutem budynku, poza jego wysokim standardem wykończenia, jest prestiżowa lokalizacja, która zapewnia widok z okien na ul. Królewską, Ogród Saski i Stare Miasto. Zakończenie robót zaplanowano na połowę 2013 roku– Zakończyliśmy wszystkie roboty stanu surowego zamkniętego budynku, obecnie prowadzone są prace przy montażu elewacji aluminiowo-szklanej, wewnętrzne roboty instalacyjne oraz wykończeniowe – powiedział Wojciech Urbański, kierownik kontraktu w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie.

– Jako inwestor jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu prac. Wszystkie terminy realizacji projektu są zgodne z zakładanym harmonogramem. Na początek kwietnia planujemy oddanie pierwszych wykończonych i wyposażonych mieszkań – powiedział Michał Borowski, Prezes Tacit Development Polska Sp. z o.o.