1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Horoskop

Klucz do szczęścia każdego znaku zodiaku

(Fot. iStock)
Dzięki samoświadomości własnych atutów, ale też słabszych stron wiemy, na czym polega nasza unikalność. A analiza znaku Słońca pozwala na zyskanie większej pewności w wykorzystywaniu swojego potencjału.

Baran: Bywa, że jesteś nazywany lekkomyślnym i samolubnym. Wypominana jest ci twoja niecierpliwość. Mówią ci, żebyś był bardziej pokorny. Szarpanie się między zadowalaniem siebie lub innych powoduje twoje zwątpienie. Tymczasem krąży w tobie mnóstwo energii witalnej – masz moc inicjowania nowych przedsięwzięć bez oglądania się na okoliczności. Powściągliwość i rozważanie wszystkich „za” i „przeciw” nie leży w twojej naturze. Baran po prostu działa. Aby błyszczeć jak najjaśniej i czuć się pewnym siebie, zrozum, że darem od twojego znaku słonecznego jest szarżowanie do przodu. Twojego działania nie powinny warunkować ani drobiazgowe planowanie, ani opinia innych. Jak nikt potrafisz koncentrować energię na podejmowaniu akcji – taki masz temperament, który przyczynia się do równowagi wszechświata. Potrzebujemy odważnych, zdecydowanych ludzi, którzy prą naprzód, by toczyć bitwy. Takich, dla których to, co myślą inni, jest drugorzędne. Jeśli jednak czasem zastanowisz się nad konsekwencjami swojego działania i spojrzysz, kto biegnie z tobą do mety, twoje zwycięstwo okaże się jeszcze bardziej spektakularne – i to jest twoim kluczem do szczęścia i sukcesu.

Byk: Twój dar jasnego widzenia rzeczy daje ci zdroworozsądkowe podejście, które upraszcza życie i ułatwia podejmowanie decyzji. Twoja determinacja skutecznie pomaga ci w osiąganiu wyznaczonych celów – wszystko wydaje ci się proste, ponieważ twoja droga do sukcesu jest wyraźnie wytyczona. Jednocześnie jednak sprawia, że często spierasz się z resztą świata, nie zauważając, jak bardzo jesteś nieprzejednany. Nie możesz zrozumieć, dlaczego nikt inny nie ma tak jasnego poglądu na to, co jest odpowiednie, a co nie. Doceń, że nade wszystko inne potrafisz zaspokajać własne potrzeby i pragnienia. Tu leży źródło twojej niezłomnej motywacji. Pamiętaj, że twoja wizja oparta na racjonalizmie zawsze poprowadzi cię we właściwym kierunku. Ta klarowność jest twoim atutem, ale zarzuca ci się brak umiejętności odpuszczania, uznania argumentów drugiej strony, pójścia na kompromis. Jeśli uwzględnisz, że ktoś może mieć inne zdanie, nie będziesz miał wrogów i zbędnych przeszkód po drodze – to jest twój klucz do szczęścia i sukcesu.

Bliźnięta: Wasza zdolność do szybkiego działania jest nieoceniona, ale kluczem do szczęścia i sukcesu jest połączenie błyskotliwości z dbałością o szczegóły i uważnością na drugiego człowieka. Odpowiedzi na pytania natury intelektualnej znajdujecie natychmiast – to wielki talent, ale gubicie uczucia. W jakiejś mierze ta potrzeba szybkości wynika z niechęci do dotykania głębi. Zawsze chcecie być w ruchu i wydaje się wam, że problemy, które mogą wyniknąć z zagłębiania się w uczucia, was zatrzymają. Zajmowanie się emocjami innych ludzi, a także swoimi? Do tego akurat nie macie cierpliwości. Dlatego słyszycie, że mimo swojej towarzyskości jesteście zimne i obojętne. Jeśli swoje atuty umysłu połączycie ze świadomością, że uczucia nie poddają się logice i że nie są to potencjalne problemy, które trzeba będzie rozwiązać – okażecie się bystrymi słuchaczami, a nawet inteligentnymi doradcami. Zwolnijcie i rozejrzyjcie się dookoła – dzięki temu odnajdziecie swój klucz do szczęścia.Rak: Do życia podchodzisz poważnie, bo napędza cię lęk przed tym, że nie przetrwasz. Dlatego jest w tobie tak dużo determinacji, żeby pracować, gromadzić rzeczy, tworzyć trwałe relacje, które zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Jest w tobie cenna zawziętość i zapobiegliwość. Jednocześnie lęk, który tobą powoduje, sprawia, że wygrywasz bitwy, ale przegrywasz wojnę. Osiąganie długoterminowych celów nie jest twoim atutem. Kluczem do szczęścia i sukcesu, Raku, jest zrozumienie, że nie musisz angażować się w emocjonalne dramaty, by na kimś coś wymóc, i nie musisz zdobywać czegoś niezależnie od ceny, jaką przychodzi ci za to zapłacić. Zobacz większy obraz, kalkuluj, co w dłuższej perspektywie jest ważniejsze. Swoją determinację wykorzystaj do skoncentrowania się na długoterminowych strategiach, a nie krótkoterminowych skokach. Jesteś najbardziej uczuciowym znakiem zodiaku i w tym tkwi twoja siła. Nie pozwól, by lęki i brak panowania nad emocjami psuły twoje relacje czy karierę. W takim samym stopniu jak kontrolujesz innych, pilnuj siebie, a osiągniesz, co tylko sobie postanowisz.

Lew: Twoim największym atutem jest aura, która pochodzi z mocy patronującego twojej planecie Słońca. Inni czują ją w twojej obecności i reagują na to, czy tego chcą, czy nie. Kluczem do szczęścia i sukcesu jest dla ciebie wiedza, jak wykorzystać ten atut, zawsze będąc świadomym jego wpływu na innych. Lew, który nie zna potęgi swojej aury, może być postrzegany jako arogancki lub pompatyczny. Nawet jeśli zdarza ci się nie afiszować, otoczenie może uznać, że się dystansujesz, bo uważasz się za lepszego od innych. Jeśli znowu zaczniesz brylować w towarzystwie, może to być postrzegane jako chęć zdominowania i przytłoczenia innych, bo jesteś zbyt głośny i pewny siebie. Optymalne dla ciebie jest łączenie swego mocnego i zdrowego ego, i wynikającej z niego charyzmy, z umiarkowaniem. A nade wszystko z uważnością, żeby wewnętrzna moc służyła nie tylko twojej chwale, ale i innym dawała energii do życia.

Panna: Jesteś mistrzynią strategii. Poświęcając tak dużo czasu na planowanie przyszłości, zawsze jesteś o krok przed innymi. Doskonale wiesz, którzy ludzie mogą przyczynić się do rozwoju twojej kariery, z którymi warto utrzymywać kontakty dla interesów, a z którymi dla relacji prywatnych. Zawsze potrafisz ich dostrzec i włączyć do swoich planów. Jednak założenie, by twoje strategie rządziły twoim światem, jest również niebezpieczeństwem. Wysiłek włożony w podejmowanie wyborów i decyzji zobowiązuje cię do realizacji założeń. Są to jednak zobowiązania w twoim umyśle. Tymczasem uczucia z natury są zmienne, a podążanie za nimi – ryzykowne. Tego nie lubisz, bo to ulotne i niepraktyczne. Jeśli połączysz swoją logikę i analityczne zasoby umysłu ze słuchaniem intuicji, zyskasz na elastyczności i odnajdziesz klucz do szczęścia i sukcesu. Unikniesz frustracji, złości, znudzenia. Bądź w pełni świadoma swojej praktycznej natury, ale nie zapominaj, że porzucone uczucia i tak cię dogonią. Uwzględniaj je na bieżąco.Waga: Twoim największym talentem jest tworzenie własnego świata, w którym rządzą piękno i komfort. Życie w takiej enklawie sprawia, że czujesz się na swoim miejscu. Umiesz tak zaczarować otoczenie, że wszyscy wokół czują się jak w Wersalu. To twój dar. Możesz się jednak zapędzić, bo przedkładasz swoją autentyczność nad wizerunek. W twoim świecie nie wypada gorzej wyglądać czy mieć gorszy czas finansowy. Nie można sobie pozwolić na bycie nieuprzejmą, bo powstanie rysa na tym harmonijnym obrazie życia. Twój klucz do szczęścia i sukcesu leży w znalezieniu równowagi między byciem miłą a szacunkiem do swoich uczuć i słabości. Możesz o to nie walczyć z powodu swojego umiłowania do wygody, ale zaprzeczanie sobie i tak cię w końcu zmęczy. Twój świat nie runie, jeśli nie zgodzisz się na pozory i odmówisz pójścia na kompromis. Możesz wybrać siebie i nadal błyszczeć oraz pięknie pachnieć – to twój klucz do szczęścia.

Skorpion: Masz w sobie opanowanie i celność snajpera – potrafisz ustrzelić cel bez zbliżania się do niego. Do tego jesteś znakiem o najgłębszych wglądach w siebie, w innych ludzi oraz w sprawy globalne. Cierpliwość, precyzja i odporność psychiczna czynią cię potężnym. Dość łatwo docierasz na szczyt i obejmujesz władzę, a to sprawia, że bywasz wewnętrznie samotny. Jako niezwyciężony wojownik jesteś nieufny, poważny i chłodny. Bez trudu prześwietlasz innych, ale sam pozostajesz tajemnicą. Często jesteś oddzielony od reszty świata, chociaż to ty pociągasz za jego sznurki. Kluczem do twojego szczęścia jest zapominanie o swojej mocy, pozwolenie sobie na to, że nie każdą wojnę musisz wygrać. Jeśli założysz porażkę i wrzucisz na luz, staniesz się bardziej przystępny. Inni wpuszczą cię do swojego świata, który wprawdzie widziałeś, do którego nie mogłeś wejść i prawdziwie się zbliżyć. A o tym marzysz.

Strzelec: Masz umiejętność czytania między wierszami i rozumienia ludzkiej motywacji. Cechuje cię wrodzona mądrość – dyskutujesz z pasją, piekielnie inteligentnie argumentujesz, a do tego robisz to z lekkością i humorem. Słowa i wyższa mądrość są twoją bronią. W głębi serca interesuje cię tylko prawda, nie obchodzą cię tanie gierki i chwilowa satysfakcja, że zapędziłeś kogoś w kozi róg – bo wytykasz błędy i kłamstwa. Dzięki Jowiszowi, swojemu patronowi, żyjesz w świadomości, że na poziomie materialnym sprzyja ci szczęście, więc możesz zająć się sprawami wyższymi. Problem polega na tym, że jako znak zmienny i nieco leniwy podopieczny Jowisza – miewasz pokusy, żeby iść na skróty albo robić innym psoty. Wtedy fałszywe poczucie satysfakcji szybko mija. Nie używaj swoich talentów dla rozrywki. Pamiętaj, że twoje zdolności są twoim darem, a wykorzystanie ich w swojej karierze lub pomaganiu innym ludziom sprawi, że naprawdę zabłyśniesz – to jest twój klucz do szczęścia.Koziorożec: Jesteś najbardziej dojrzałym znakiem zodiaku, a twoje oczy są szeroko otwarte na realia ziemskiej egzystencji. Raczej spodziewasz się najgorszego i nigdy nie oszukujesz się, że coś będzie idealne. To jest twój niepodważalny talent – zimny osąd rzeczywistości. Nie ulegasz dzięki temu żadnej iluzji, nie wpadasz w pułapkę myślenia życzeniowego czy nadmiernego optymizmu. Świat potrzebuje realistów. Chociaż zazwyczaj masz rację, ponieważ życie nie rozpieszcza, kluczem do twojego szczęścia jest złagodzenie ultrarealistycznego spojrzenia. Nie martw się, nigdy nie będziesz beztroską osobą z różowymi okularami na nosie. Przyznaj jednak czasem, że czasami rzeczy układają się lepiej, niż się spodziewałeś. Czasami masz szczęście i daleko ci do najgorszego scenariusza. Aby naprawdę realistycznie odbierać świat, musisz zrozumieć, że życie może być również nieoczekiwanie fantastyczne. Naucz się mieć trochę wiary, że sprawy po prostu ułożą się na twoją korzyść, a będzie ci się lepiej żyło.

Wodnik: Dobrze rozumujesz, że jeśli chcemy dobrze funkcjonować jako społeczeństwo czy grupy, musimy współpracować i dbać o siebie nawzajem. Żaden inny znak zodiaku nie widzi tego tak wyraźnie jak ty – to jest twoim darem. Jako ostatni powietrzny znak zodiaku wykorzystujesz moc swojego intelektualnego zrozumienia do wizji świata jako całości. Nie widzisz siebie bez uprzedniego rozważenia powiązania z innymi ludzi. Jednak często czujesz się zagubiony w tłumie. Nie jesteś showmanem, nie jesteś też specjalistą od bliskich relacji. Bywasz samotny i tłumisz swoje uczucia, bo ważniejsze jest dla ciebie to, co masz w głowie. Kluczem do twojego szczęścia i sukcesu jest zrozumienie, że masz prawo od czasu do czasu uwalniać się z sieci społeczeństwa i robić to, co chcesz, niezależnie od idei, którą wyznają twoi współbracia i twoje współsiostry.

Ryby: Jako ostatnie w zodiaku żyjecie jakby w zawieszeniu między śmiercią a życiem, początkiem a końcem, bytem a niebytem. Dlatego dotykacie nieograniczonego i nieświadomego, ale może to was wciągać w ciemność. Waszym kluczem do szczęścia i sukcesu jest nauczenie się rozdzielania nieświadomych i świadomych poziomów. Wasza głębia zrozumienia daje was moc, ale może też doprowadzić do depresji i życia w złudzeniach. Emocje są wyzwalaczami, które popychają was w te stany – w wir, który wciąga coraz głębiej. Wtedy znajdujecie się daleko od świadomej rzeczywistości. Kluczem do waszego szczęścia jest wykorzystanie waszej emocjonalności oraz darów duchowych do budowania własnej mocy, a nie oddzielania się od niej. Pozostańcie świadome faktu, że inni nie rozumieją tego świata i to was od nich izoluje. Pełna świadomość waszych dwóch światów czyni was najbardziej wyjątkowym znakiem zodiaku.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze