fbpx

Jak zrobić maseczkę ochronną w domu? Instruktażowe wideo marki Solar

Jak zrobić maseczkę ochronną w domu? Instruktażowe wideo marki Solar
(Fot. materiały prasowe)

Od kilku dni każde wyjście z domu wiąże się z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa. Specjalistyczne maseczki ochronne są jednak trudno dostępne, a ich zakup często wiąże się ze sporym wydatkiem. Dlatego, wraz z marką Solar, zachęcamy do tworzenia maseczek samodzielnie w domu.

Maseczka ochronna ma przede wszystkim ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Choć najwłaściwszym wyborem byłoby stosowanie profesjonalnych środków ochrony, te w obecnym czasie okazują się być trudno dostępne i często bardzo drogie. Z tego względu warto pamiętać o tym, że dopuszczalne jest również zakrycie twarzy zwykłą apaszką lub szalikiem. Można też wykazać się odrobiną kreatywności i samodzielnie stworzyć z tych elementów garderoby oryginalną maseczkę. Polska marka odzieżowa Solar, postanowiła pokazać, jak wykonać maseczkę ochronną w domowych warunkach i stworzyła instruktażowe video.

Wykonanie takiej maseczki jest wyjątkowo proste. Do jej przygotowania potrzebne są: chusta lub apaszka, dwie gumki do włosów i małe agrafki. Podpowiadamy, że najlepiej sprawdzą się tkaniny bawełniane lub jedwabne – są odpowiednie dla alergików i dobrze chłoną wilgoć. Dlatego więc, jeśli nie posiadasz profesjonalnej maski, a musisz wychodzić z domu, za pomocą tych kilku akcesoriów możesz łatwo wykonać ją w domu. Jak to dokładnie zrobić? Marka Solar przygotowała krótki film, w którym krok po kroku przedstawiła cały proces.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze