Porady ślubne: zaręczyny i co dalej?

Usiądź wraz z narzeczonym przy filiżance kawy lub kieliszku wina i porozmawiajcie. To, co teraz ustalicie, pomoże ci zaplanować kolejne kroki. Poniżej przedstawiam listę spraw, o których teraz powinnaś wraz z partnerem zdecydować.

Jaki to będzie ślub?

cywilny w urzędzie stanu cywilnego,
konkordatowy w kościele,
a może ślub w plenerze: cywilny poza urzędem stanu cywilnego, kościelny, lecz poza murami kościoła.

Bądź przygotowana, że w polskich warunkach ślub kościelny niezwykle trudno zorganizować poza murami kościoła. Oczywiście zdarzają się takie przypadki, ale wciąż to tylko nieliczne precedensy.


Jeśli więc marzysz o tym, aby ślub i wesele zorganizowane były w tym samym miejscu, powinnaś brać pod uwagę wyłącznie ślub cywilny. I musisz pamiętać, że ma to istotny wpływ na rodzaj obiektu i lokalizację, spośród których będziesz wybierać.
O jakim ślubie i weselu marzysz?

tradycyjnym,
nowoczesnym,
kameralnym,
plenerowym,
kilkudniowym z licznymi atrakcjami dla gości.

Możliwości jest bez liku, dlatego na samym początku musisz zdecydować, czy marzy się wam wyjazdowy weekend ślubny, czy kameralne, kilkugodzinne spotkanie z gośćmi w przydomowym ogrodzie? Czy chcesz zaprosić najbliższych i liczba gości nie przekroczy trzydziestu osób, czy też będzie to przyjęcie weselne dla minimum dwustu gości? Czy myślisz o weselu w stylu glamour, w eleganckim dworku albo pałacyku, czy wolisz coś bardziej na luzie – w parku, pod namiotem albo w popartowskim duchu w wynajętym specjalnie na tę okazję lofcie?

Więcej porad znajdziesz w książce pt. „Ślub doskonały” Katarzyny Gajek.

Książka dostępna na https://zwierciadlo.pl/sklep/