fbpx

Koleżanki z pracy

Kolezanki z pracy
123rf.com

Pomagają zmniejszyć i rozwiązać konflikty, wspomagają w sytuacjach kryzysowych, wspólnie można się pośmiać albo iść do kuchni po kawę. Koleżanki z pracy.
Dlaczego dobre relacje z koleżankami z pracy są ważne?

  1. Dobra atmosfera w zespole wpływa na jakość pracy. Jeśli lubimy osoby, z którymi pracujemy, chętne przebywamy w ich towarzystwie. Cieszymy się na ich widok, nie robimy problemu ze świadczenia sobie wzajemnie drobnych usług, nie dopatrujemy się złośliwości w uwagach. W pracy spędzamy wiele godzin, kilkuminutowe przerwy są naturalne, a spędzone na rozmowie z sympatycznymi osobami pozwalają na chwilę relaksu.
  2. Rozmowa z innymi pozwala nabrać dystansu do jakiejś trudnej sytuacji. Może to być np. nieprzyjemna rozmowa z klientem albo upomnienie od szefa. Koleżanki z pracy z jednej strony są w środku problemu, ponieważ albo były świadkami danego wydarzenia, albo przynajmniej wiedzą, że zwierzchnik bywa nieprzyjemny, ale z drugiej – nie są osobiście zaangażowane, więc potrafią obiektywnie wytłumaczyć, że to jeszcze nie koniec świata .
  3. Dobre koleżanki z pracy to jak grupa operacyjna. Co dwie (albo trzy) głowy, to nie jedna. Można przedyskutować jakiś pomysł, zanim zostanie przedstawiony klientowi albo zarządowi; można podzielić się zadaniami, tak by każdy zrobił to, w czym czuje się najbardziej kompetentny. A wreszcie: nie można być w kilku miejscach równocześnie, więc korzystnie jest wymieniać informacje.

Specjaliści przestrzegają natomiast przez dwoma niebezpieczeństwami związanym z bliską przyjaźnią z koleżankami z pracy:

  • zamknięcie na innych współpracowników, a przecież warto poznawać nowych ludzi;
  • próby manipulacji w sytuacjach konflktowyach, typu „a myślałam, że jesteśmy przyjaciółkami” .

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze