Typy osobowości – Primadonna, czyli Typ Dramatyczny

typy osobowosci
123rf.com

Osobowość jest jak talia kart. Karty są rozdawane w chwili poczęcia, a doświadczenia życiowe decydują o tym, które z nich zostaną wyłożone na stół, a zatem jaka będzie twoja rzeczywista natura – twierdzą psychologowie John M. Oldham oraz Lois B. Morris. Sprawdź, czy karta Primadonny mocno wpływa na twój typ osobowości.
Ludzie o tym typie osobowości mają wielki dar przeżywania emocji, dzięki któremu ubarwiają życie innym. Jeśli do tego mają talent, potrafią przekształcić to w najwyższą formę sztuki. Na co dzień ich dowcip, pogoda ducha, uśmiech, poczucie piękna i fantazja potrafią rozkręcić sztywne spotkanie czy rozładować napiętą sytuację.

Jeśli należysz do tego typu, w twoim życiu ciągle coś się dzieje. Jesteś witalna i pełna życia. Masz bogatą wyobraźnię i potrafisz zajmująco opowiadać. Zawsze masz jakąś historię w zanadrzu. Potrafisz głupie nieporozumienie w urzędzie opisać jak film akcji czy komedię pomyłek. Pociągają cię romanse i melodramaty. Rozkwitasz, gdy jesteś w centrum zainteresowania. Wiele uwagi poświęcasz swojemu wyglądowi, potrafisz cieszyć się swoją seksualnością. Ufasz innym i jesteś w stanie bardzo szybko zaangażować się w nowy związek. Czasem przesadzasz, reagujesz emfatycznie i zmieniasz nastroje. Jesteś wylewna i łatwo się wzruszasz, szybko wybuchasz, ale nie chowasz długo urazy i tego samego oczekujesz od innych. Cechuje cię niechęć do działań rutynowych, organizacji i finansów. Typ osobowości Primadonna nie znosi nudy, więc nie czeka biernie, aż coś się wydarzy. Prędzej ubierze się wyzywająco i wyjdzie na miasto, w poszukiwaniu atrakcji.

Czytaj także: Gwiazda, czyli Typ Pewny siebie

Ludzie Dramatyczni są bardzo towarzyscy. Każdego są w stanie rozruszać i oczarować sobą. Posiadają wyjątkową zdolność do odczytywania uczuć innych: wychwytują to z ich gestów, spojrzenia czy tonu głosu. Jeśli odnajdujesz się w tym typie, jesteś otwarta na innych i ich pomysły, czasem jednak zbyt szybko dajesz się ponosić nowym ideom czy wizjom bliskich osób. W związkach miewasz często nierealistyczne oczekiwania, chcesz, by żar namiętności nigdy nie wygasał, nudzi cię rutyna dnia codziennego, miewasz więc problemy z utrzymywaniem stałych związków. Życie z tobą jest może burzliwe, ale na pewno nie banalne. Starasz się we wszystkim dostrzegać tylko dobre strony, ignorując te negatywne. Cechuje cię życiowy optymizm, a twoje motto życiowe to: „wszystko się jakoś ułoży”. Źródłem stresu dla ciebie są kłopoty w relacjach oraz samotność. Pozbawiona partnera, w którego oczach mogłabyś błyszczeć, czujesz się bezwartościowa.