1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Typy osobowości – Gwiazda, czyli Typ Pewny Siebie

Typy osobowości – Gwiazda, czyli Typ Pewny Siebie

123rf.com
123rf.com
Przychodzimy na świat z określonym zestawem genów i predyspozycji. To nasz potencjał. Jaki jest twój? Odkryj, jaki typ osobowości dominuje u ciebie. Może jesteś Gwiazdą?

Gwiazda dokładnie wie, czego chce, i konsekwentnie osiąga własne cele. Cechuje go wysoka samoocena, szacunek do własnych pragnień i wiara w swoje siły. Osoby o tym typie osobowości nierzadko przejawiają charyzmę, dlatego potrafią pociągnąć za sobą rzesze. Wiedzą, jak panować nad tłumem, jak motywować innych. Nie ukrywają swoich ambicji ani możliwości.

Jeśli jesteś typem Pewnym Siebie, masz duże talenty polityczne i potrzebę współzawodnictwa. Fantazjujesz czasem o zostaniu kimś sławnym i liczącym się, identyfikujesz się z ludźmi na wysokich stanowiskach. Z naturalną gracją przyjmujesz komplementy, pochwały i słowa uznania. Bo wiesz, że ci się należą. W twojej osobowości dominuje sfera Ja. W skrajnych przypadkach może to skutkować samolubstwem, narcyzmem i apodyktycznością, w normalnych rozmiarach  - zdrowym egoizmem. Wierzysz w siebie i jesteś gotowa ciężko pracować i znosić trudy, jeśli doprowadzi cię to do realizacji marzeń. Inni miewają chwile zwątpienia, ty – nigdy. To chroni cię przed różnego rodzaju demonami, jak nałogi, ale też przed złym wpływem innych. Wierzysz, że urodziłaś się pod szczęśliwą gwiazdą. Jeśli jesteś typem hollywoodzkim, masz boskie ciało i nosisz świetne, markowe ciuchy. Jeśli jesteś typem intelektualistki – zasiadasz w prestiżowych komitetach i przewodniczysz ważnym przedsięwzięciom. Gwiazdy źle znoszą krytykę. Jesteś ekstrawertyczna, naładowana energią i szybko kojarzysz fakty. Czasem uciekasz się do intryg i małych kłamstw, masz talent zawiązywania opłacalnych sojuszy. Jesteś niczym koń wyścigowy: im bardziej depczą ci po piętach, tym szybciej biegniesz. Lubisz współzawodnictwo, ale też kierowanie i przewodniczenie innymi. Wiadomo – każda gwiazda musi mieć swoją świtę.

Umiesz być kochana. Obca ci jest nieśmiałość czy skrępowanie wobec kogoś, kto ci się podoba. Umiesz przyciągać uwagę i podbijać serca. Choć rozkwitasz otoczona miłością ukochanego i potrafisz docenić, co dla ciebie robi, miewasz trudności ze zrozumieniem jego potrzeb. Potrafisz być tak zaabsorbowana swoimi ambicjami, że niczego nie zauważasz. Możesz więc  przeżyć szok, gdy partner po kilku latach zostawi cię, mówiąc: „Już od jakiegoś czasu nie czułem sie z tobą szczęśliwy”. Z trudem przychodzi ci rozwiązywanie kryzysu w związku. Potrafisz być wspaniałą partnerką, jeśli trafisz na kogoś z wysoką samooceną, kto nie będzie się domagał zrozumienia ani ciągłych potwierdzeń miłości. Ale uwaga: nie drugą Gwiazdę, bo to może doprowadzić do wojny dwóch potęg. Masz duży temperament, więc potrafisz być niezłą złośnicą, ale też namiętną kochanką.

Jaki jest Perfekcjonista?
Pełną charakterystykę poszczególnych typów osobowości, szczegółowy test pozwalający określić, jaki typ (lub typy)  u ciebie dominuje oraz trening pozwalający rozpocząć pracę nad sobą, znajdziesz w książce Johna M. Oldhama i Louis B. Morris „Twój psychologiczny autoportret” (wydawnictwo Czarna Owca).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze