1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Gala finałowa 48 Hour Film Project Warsaw

29 października przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie, w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA), odbędzie się Gala finałowa festiwalu 48 HFP Warsaw.

48 HFP to weekend pełen wybuchowej mieszanki adrenaliny i kreatywności, podczas którego ekipy filmowe wymyślają, kręcą i montują film. W piątkowy wieczór, podczas inauguracji festiwalu, w MiTo art books cafe dowiedzą się jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz gatunek, w jakim ma być utrzymany. 48 godzin później film musi być ukończony.

Przez cały kolejny tydzień nakręcone filmy będzie można oglądać w znanych warszawskich lokalach: Powiększeniu, Nowym Wspaniałym Świecie, 1500m2, Solcu, Dobranocce i wyżej wspomnianym MiTo. W międzyczasie jury składające się z profesjonalistów branży filmowej wybierze najlepszy film, który zostanie nagrodzony właśnie na Gali.

[embed]http://vimeo.com/30059206[/embed]

48 HOUR FILM PROJECT ma szeroką tradycję na całym świecie. Festiwal obecny jest na każdym kontynencie, w ponad 80 miastach na całym świecie. Zaangażował już ponad 40 000 filmowców do zrobienia swojego filmu.

GALA FINAŁOWA podsumuje cały tydzień ciężkiej pracy filmowców biorących udział w konkursie. Będą to czas i przestrzeń gdzie spotkają się wszyscy uczestnicy festiwalu, organizatorzy, ludzie świata filmu i kultury.

Jury składające się z reżysera Xawerego Żuławskiego, montażysty Jarka Barzana oraz operatora Arkadiusza Tomiaka ogłosi, który film pojedzie na Festiwal Filmapalooza walczyć o miejsce na Festiwalu w Cannes. Dodatkowo ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu publiczności oraz m.in.  najlepsza reżyseria, zdjęcia, montaż, aktor.

Gala finałowa festiwalu 48 HFP Warsaw jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji Kultura 2.0 (27-29 paździenika 2011) poruszającej zagadnienia z pogranicza kultury i nowych technologii, a organizowanej niezmiennie od 2006 roku przez Narodowy Instytut Audiowizualny. Tegoroczna konferencja, odbywająca się pod hasłem „Świadomi mediów”, poświęcona będzie nowemu modelowi edukacji, w tym edukacji medialnej, kreowanemu przez instytucje kultury.

Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do debaty na temat idei edukacji medialnej –  jej zadań oraz wyzwań, które stawia przed nią współczesny świat. Zaproszeni do udziału w konferencji goście, wdrażający innowacyjne idee do edukacji formalnej i nieformalnej - artyści, socjolodzy, animatorzy kultury i nauczyciele, zobrazują stan edukacji medialnej w Polsce i zagranicą, podzielą się swoimi doświadczeniami i pomysłami na perspektywę jej rozwoju. Nieodłącznym elementem Kultury 2.0 jest Poziom 2.0 - przestrzeń, oddawana artystom, programistom, fanom nowych mediów.

Więcej informacji o  48 HOUR FILM PROJECT WARSAW na stronach

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze