1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. 6. Europejski Festiwal Sztuki Performance EPAF 2011

6. Europejski Festiwal Sztuki Performance EPAF 2011

Europejski Festiwal Sztuki Performance EPAF 2011 odbywa się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski już po raz szósty. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest próba uchwycenia relacji między kulturą Wschodu i Zachodu.

Każdego roku festiwal przybiera inną formułę, goszcząc artystów sztuki performance z całego świata. Każda kolejna edycja festiwalu jest próbą ukazania tendencji i drogi ewolucji tego gatunku sztuki, również w twórczości młodych artystów. W tym roku do udziału zaproszonych zostało szesnastu artystów z dwunastu krajów, dziesięciu z nich wyłonionych zostało w drodze programu otwartego openEPAF, skierowanego do młodych twórców.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest próba uchwycenia relacji między artystami tworzącymi w kulturze Wschodu i Zachodu. Spotkanie artystów młodszej i średniej generacji, których twórczość wyrastała na obrzeżach różnych kultur jest okazją stworzenia wspólnej platformy dialogu oraz wzajemnych inspiracji.

W programie chińskim festiwalu występuje czterech artystów. Chen Jin, oprócz działalności artystycznej jest również kuratorem festiwalu OPEN organizowanego nieprzerwanie od 12 lat, początkowo w Pekinie, a obecnie w Szanghaju. Yingmei Duan, należała do znanej grupy artystów East Village, tworzących w Pekinie w latach 90. niezależną sztukę awangardową, studiowała sztukę performance w pracowni Mariny Abramovic w Braunshweigu. Kolejna artystka, He Chengyao, jest jedną z pierwszych, które podjęły w Chinach problem kobiecości i nagiego ciała, brała udział w wystawie "Global Feminism" w Brooklyn Museum w 2007 roku. Czwarty zaproszony twórca to Cui Tao, reprezentujący młode pokolenie artystów performance w Chinach.

6. Europejski Festiwal Sztuki Performance EPAF 2011 trwa od 24 do 27 listopada 2011.

Organizatorzy: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Fundacja Sztuka i Współczesność.

Więcej informacji na stronach 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze