Dialog to „rozmowa, której końca nie znamy” – mówił Martin Buber. On też zwrócił uwagę, że kontakt, który powstaje między ludźmi podczas dialogu, jest sytuacją nową i niezwykłą, jak narodziny człowieka.
Ta chwila jest unikalna, nigdy się nie powtórzy, wymaga więc od nas uważności, obecności.
Korzystając z nauk tego filozofa – w naszej pracowni dążymy do tego, by z uwagą i starannością budować wzajemny kontakt, a także dzielić się tym doświadczeniem z innymi. Pokazujemy jak odważnie wyrażać siebie, uważnie słuchać drugiej osoby oraz wspólnie angażować się w ochronę przestrzeni obecnej pomiędzy nami. Nazywamy ją Przestrzenią Empatii i traktujemy jak trzecią osobę w dialogu, która też potrzebuje troski i uwagi aby relacja, rodzina mogły się rozwijać. W tej szczególnej przestrzeni rodzą się i dorastają dzieci.
Naszą pasją, a zarazem misją naszej firmy, jest wspieranie rozwoju ludzi i wspólnot w taki sposób, aby chronić emocjonalną integralność i potrzeby każdego człowieka.
• W naszej pracy opieramy się na modelu komunikacji empatycznej NVC (Nonviolent Communication – Porozumienie Bez Przemocy) Marshalla B. Rosenberga.
• Wykorzystujemy program skandynawskich trenerów NVC. Nawiązujemy do koncepcji duńskiego eksperta i doradcy rodzinnego Jesper Juula oraz jego metod wspierania rodziny i ochrony naturalnych kompetencji dziecka.
• Dodatkową inspiracją jest dialog i terapia Imago, wykorzystywane podczas warsztatów dla par.
Oferujemy:
1. Cykliczne szkolenia komunikacji interpersonalnej NVC, m. in.:
- Intensywny Trening NVC ,
- Szkoła Empatii dla rodziców i opiekunów dzieci,
- Trening dla dwojga - „Pracownia Dialogu dla par”,
- spotkania warsztatowe dla mężczyzn – „Słowa mają znaczenie”,
- Family Camp – wakacyjny trening NVC dla rodzin.
2. Indywidualne konsultacje.
3. Facylitację dialogu w rodzinie i szkole, także z udziałem dzieci.
4. Mediację oraz wsparcie w rozwiązywaniu konfliktów i podczas kryzysu w rodzinie.
Podczas szkolenia w Pracowni Dialogu poznasz na czym polega żywy i autentyczny kontakt między ludźmi. Dowiesz się w jaki sposób go nawiązać oraz jakie schematy językowe – także te, które sam stosujesz nieświadomie - blokują porozumienie. Zobaczysz, że konflikty można wykorzystać dla dobra i rozwoju relacji, nauczysz się też w trakcie konfliktu rozpoznawać i brać pod uwagę potrzeby obu stron i szukać wspólnych strategii na ich zaspokojenie.
Zdradzimy ci na czym polega piękno słowa „nie” ze strony najbliższych, zwłaszcza dzieci i zaprosimy do ćwiczenia twojego własnego zdecydowanego „nie”, które nie rani, ale przeciwnie - wzmacnia kontakt. Zaproponujemy ci też sposoby radzenia sobie z frustracją i rozczarowaniem, jeśli słyszysz „nie” zbyt często aby się tym cieszyć i smakować jego wyjątkową finezję.
Prowadzący: Zofia Aleksandra Żuczkowska, trenerka w procesie certyfikacyjnym CNVC, polonistka i teolog, nauczycielka i dziennikarka, mama 10-letniej Małgosi i 12-letniego Michała.
Karsten Schacht-Petersen, certyfikowany trener NVC, terapeuta, mediator i doradca rodziny.
Kontakt i informacje: , , 512 54 86 54.