1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. „Razem z Ukrainą” – Andrzej Seweryn w poruszającym wierszu ukraińskiego poety

„Razem z Ukrainą” – Andrzej Seweryn w poruszającym wierszu ukraińskiego poety

Andrzej Seweryn na koncercie „Razem z Ukrainą”. (Fot. Piotr Molecki/East News)
Andrzej Seweryn na koncercie „Razem z Ukrainą”. (Fot. Piotr Molecki/East News)
Ogrom wsparcia, wiele powodów do wzruszeń i niezwykłe poczucie solidarności – tak można podsumować koncert charytatywny „Razem z Ukrainą”. Jednym z występów, które szczególnie zapadały w pamięć, była interpretacja wiersza ukraińskiego wieszcza narodowego w wykonaniu Andrzeja Seweryna.

W zorganizowanym w łódzkiej Atlas Arenie koncercie „Razem z Ukrainą” wzięli udział artyści z Polski i Ukrainy. Wśród nich byli między innymi: Vito Bambino, Kuba Badach, Daria Zawiałow, Natalia Kukulska, Tina Karol, Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Dagadana, Jerry Heil i Daria Psekho. Wydarzenie otworzył występ 7-letniej Amelii Anisowicz, która zaśpiewała hymn Ukrainy. Dziewczynka wcześniej zasłynęła interpretacją piosenki z bajki „Kraina lodu”, którą nagrała, ukrywając się w schronie.

Występ Andrzeja Seweryna był jednym z tych, które wywołały największe emocje. Po tym jak Ludmiła Smorodina, jedna z najwybitniejszych ukraińskich aktorek, wygłosiła „Testament” ukraińskiego poety narodowego Tarasa Szewczenki, Seweryn wyrecytował jego polski przekład. Występ skończył słowami: „Rok 2022. Ruskij wojenny karabl – idi na ch*j!”.

Koncert „Razem z Ukrainą” poprowadzili Marcin Prokop i ukraińska dziennikarka Alina Makarczuk. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która od wielu lat niesie pomoc Ukrainie. Przed koncertem wyemitowano specjalny blok reklamowy, z którego dochód również zasili PAH. Wydarzenie było transmitowane w 50 krajach, w tym w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA, Portugalii, Francji, Włoszech, Estonii, Litwie, Łotwie i Kazachstanie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze