1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Odra jako osoba prawna – apel do władz kierują między innymi Maciej Stuhr i Katarzyna Nosowska

Odra jako osoba prawna – apel do władz kierują między innymi Maciej Stuhr i Katarzyna Nosowska

Akcję „Odra jako osoba prawna” wspierają znane postaci, między innymi Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski, Natalia Grosiak, a także naukowcy i aktywiści. (Fot. screen z YT)
Akcję „Odra jako osoba prawna” wspierają znane postaci, między innymi Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski, Natalia Grosiak, a także naukowcy i aktywiści. (Fot. screen z YT)
„Jestem rzeką, a rzeka jest mną” – to zdanie, wielokrotnie powtórzone przez osoby apelujące o podpisanie petycji w sprawie uznania Odry za osobę prawną, zapada głęboko w serce. I jest impulsem do aktywnego włączenia się w akcję, która ma chronić nasze wspólne dobro.

Nie sposób pozostać obojętnym wobec katastrofy ekologicznej, która dotknęła w ostatnim czasie Odrę. Wszyscy słyszeliśmy o zanieczyszczonej wodzie i śniętych rybach.
„Śnięte brzmi lepiej, ale znaczy martwe” – te słowa Urszuli Zajączkowskiej, botaniczki, poetki i animatorki kultury, jednej z sygnatariuszek petycji, znacznie lepiej oddają jednak rzeczywistość.

Pozostałe osoby występujące w filmie promującym zbiórkę podpisów pod petycją również nie owijają w bawełnę. Dobitnie podkreślają istotę problemu:

„Gdyby powiedziano ci, że zmarło 200 ton ludzi? Poczuj te słowa” – apeluje Maja Ostaszewska.

„Rzeka jest żywa, tak jak woda jest żywa, tak jak żywe jest twoje ciało, przecież czujesz i potrafisz dostrzec te powiązania” – mówi Katarzyna Nosowska.

Akcję wspierają znane postaci, między innymi Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski, Natalia Grosiak, a także naukowcy i aktywiści.

Robert Rient, prosząc o podpisanie petycji i udostępnianie jej bliskim i znajomych, apeluje o rozpoznanie w Odrze żywej rzeki, której należy się prawo do życia.

Więcej informacji na stronie . Link do petycji, zamieszczonej na stronie naszademokracja.pl, .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze