1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

Jesień… START!

(Fot. materiały partnera)
Rozpoczęła się jesień, a to idealny moment, by przyjrzeć się swoim codziennym nawykom. Latem dbanie o nie wydawało się prostsze… Soczyste owoce, pełne smaku świeże warzywa i aktywność fizyczna, której nie musieliśmy planować – spontaniczne wyjście na spacer czy wycieczka rowerowa. Jednak to nie znaczy, że jesienią zwalniamy tempa. Przyspieszamy je! Dbanie o siebie o tej porze roku może być równie proste. W jaki sposób? Podpowiadamy!

Brak słońca, jesienny spadek nastroju, niższe temperatury i większa podatność na sezonowe infekcje… Nie tym razem. Tej jesieni staraj się zminimalizować czynniki, które wpływają negatywnie na twoje samopoczucie i pomyśl o profilaktyce!

Pierwszy krok do dobrego samopoczucia to… ruch. Czy wiesz, że udowodniono, że każda forma fizycznej aktywności poprawia ukrwienie i natlenowanie tkanek? Co to oznacza? Aktywność fizyczna przyspiesza procesy metaboliczne, efektem tego jest dobra kondycja, prawidłowa masa ciała i mnóstwo wydzielających się endorfin, które wyzwalają pozytywną energię.

Dbaj o dietę. Staraj się jeść kolorowo! Warzywa i owoce są źródłem witamin, które pozytywnie pływają na funkcjonowanie całego organizmu. Unikaj słodzonych napojów, zrezygnuj ze słodyczy i fast foodów. Zawsze miej przy sobie butelkę wody – to ułatwi ci dbanie o wypicie prawidłowej jej ilości w ciągu dnia.

(Fot. materiały partnera)

Uzupełniaj niedobory witamin i minerałów i… pomyśl o profilaktyce. Czasami złe samopoczucie wcale nie jest związane z nadejściem jesieni. Nasilona senność, zmęczenie - te objawy mogą być konsekwencją rozwijającej się anemii, niedoboru żelaza lub witaminy B12. Z kolei obniżona odporność to może być jedno z następstw niskiego poziomu witaminy D. Zadbaj o profilaktyczne badania laboratoryjne, których wyniki pozwolą upewnić się, że wszystko jest w porządku, lub pokażą co należy zmienić, by zachować równowagę. Przebadaj się i miej pewność!

Tej jesieni Laboratoria Diagnostyka przygotowały akcję profilaktyczną „Nie zwalniaj tempa na jesień”, opartą na 3 pakietach badań, za pomocą których zostanie rzetelnie skontrolowana praca twojego organizmu.

  • Pakiet 1: morfologia, lipidogram, glukoza, kreatynina, ALT, TSH, CRP
  • Pakiet 2: morfologia, transferyna, lipidogram, flukoza, HbA1c, kreatynina, kwas moczowy, ALT, GGTP, TSH, fT4, CRP, Wit D, magnez
  • Pakiet 3: morfologia, transferyna, witamina B12, lipidogram, Apo B, Lp (a), glukoza, HbA1c, kreatynina, kwas moczowy, ALT, GGTP, Albumina, INR, TSH, ft4, CRP, Wit D, Ferrytyna, Wapń, Magnez

Wybierz odpowiedni pakiet i zbadaj się na jesień! Więcej szczegółów na: https://diag.pl/pacjent/

(Fot. materiały partnera)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze