1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Miód na prezent

Miód na prezent

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Częstym problemem zorganizowania dla kogoś prezentu na święta, czy urodziny jest brak znajomości preferencji danej osoby. Czy lubi czytać? A jeśli tak to jaki gatunek książek? Może chciałaby wino? A jeśli nie lubi alkoholi? Czy ucieszy się ze słodyczy? Czy lepszym wyjściem jest kupić zestaw szamponów? Odpowiedzią, która może zadowolić i zaskoczyć niejedną osobę może być podarowanie znajomemu zdrowej słodkości, którą będzie mógł wykorzystać do czego tylko będzie chciał.

Dlaczego miód na prezent może być dobrym pomysłem?

Istnieje wiele zastosowań dla miodu, zwłaszcza jeśli solenizant kocha słodycze i lubi gotować:

  • Słodzenie herbaty, kawy, shake-ów.
  • Dodawanie do zdrowych śniadań z owsianki, pierników i innych wypieków, jako naturalny klej wiążący składniki razem.
  • Dodatek do sosów mięsnych i dań azjatyckich, by pozostawić charakterystyczną nutę atrakcyjnego smaku.
  • Podjadanie prosto ze słoika łyżką.

Poza kulinarnymi, istnieją również inne zastosowania, takie jak stosowanie peelingów enzymatycznych domowej roboty, maski na włosy, czy w medycynie domowej, jako dodatek do żywności a nawet smarowania zranionej skóry. Miód stymuluje odpowiedź odpornościową organizmu, pomaga przyspieszyć gojenie ran, obniżyć ciśnienie krwi czy wspomóc leczenie zwykłego przeziębienia. Cena zwykłego miodu waha się w granicach 20–40 zł za litr, w zależności od tego czy kupimy go w sklepie czy bezpośrednio od pszczelarza, oraz od tego z jakich roślin czy spadzi powstał. Zależą od tego również jego walory smakowe, wygląd, konsystencja i właściwości. Z tego powodu, zawsze możemy zaskoczyć kogoś nowym, rzadkim smakiem lub podarować kilka rodzajów miodów w ramach zdrowej „bombonierki”.

Czy miód na prezent może być nietrafiony?

Może się oczywiście zdarzyć, ze ktoś po prostu miodu nie lubi. Charakterystyczny posmak słodyczy, nie musi smakować każdemu. Zdarzają się również u niektórych ludzi alergie na miód, chociaż na ogół są one bardzo łagodne i nie powinny zagrozić niczyjemu życiu. Ponadto w dzisiejszych czasach powinniśmy przed zakupem prezentu dyskretnie dowiedzieć się, czy solenizant nie jest przypadkiem na diecie wegańskiej. Miód jako produkt wytwarzany przez pszczoły, jest wegeteriański, lecz dla wegan może nie być stosowny. W przypadku nietrafienia z takim prezentem nie powinno jednak dojść do katastrofy. Miód ma praktycznie nieskończoną datę ważności, dlatego nie ma pośpiechu ze znalezieniem kogoś innego kto przyjmie prezent, tak jak miałoby to miejsce w przypadku np. biletów na koncert. Jeśli solenizant będzie niezadowolony z prezentu, może bez słowa przyjąć podarunek a przy następnej okazji, nawet po wielu miesiącach przekazać go komuś innemu.

Jak poznać dobry miód na prezent?

Zwykły miód wielokwiatowy można kupić w każdym sklepie wielkotowarowym, jednak powinniśmy uważać na pewien ważny aspekt: naturalny miód nektarowy i spadziowy zawsze krystalizuje. Zdarzają się oczywiście różnice w czasie krystalizacji, przykładowo miód nawłociowy nawet przez kilka miesięcy może pozostać w stanie płynnym, jednak każdy inny miód w ciągu z reguły kilku tygodni staje się matowy i twardy. Jest to zupełnie naturalny proces, świadczący o tym, że pszczoły żywiły się i odwiedzały w ciągu sezonu tylko i wyłącznie naturalne kwiaty czy drzewa. Najtańsze miody dostępne w sklepach są z reguły w stanie płynnym co może ładnie wyglądać ale oznacza, że pszczoły wyprodukowały dany miód ze zwykłego, białego cukru. Miód taki nie smakuje równie dobrze i nie ma takich właściwości odżywczych i leczniczych co w pełni naturalny miód. Na prezent powinniśmy zdecydowanie wybrać przysmak wyższej jakości.

Gdzie kupić miód na prezent?

Dobrej jakości miód na prezent możemy kupić bezpośrednio u pszczelarza, który może mieć kilka rodzajów miodu z całego sezonu, lub na lokalnych targach rolniczych, jarmarkach świątecznych i w sklepach ze zdrową żywnością. W takich miejscach często można kupić miody na prezent w oryginalnych naczyniach, np. w glinianym dzbanuszku lub słoiku „wek” starego typu. Możemy wybrać produkt przyozdobiony od razu gustowną serwetką i sznurkiem, lub osobiście zająć się zapakowaniem miodu na prezent w ładny naturalny materiał. Oryginalny miód na prezent kupisz na . Jeśli uznasz, że etykieta naklejona na słój psuje ogólny wygląd, możesz zastąpić ją na własnoręcznie zdobioną kartkę. Jako dodatek do zwykłego miodu, możemy również postarać się o znalezienie miodu pitnego, który będzie wyjątkowym i rzadko spotykanym na zwykłych imprezach trunkiem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze