1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Rok Smoka według Swatch

Według chińskiego kalendarza od dzisiaj na nasze życie wpływ będzie mieć Smok.

Rok Smoka, to rok najbarwniejszego ze wszystkich chińskich znaków zodiaku i zarazem kluczowego symbolu w chińskiej filozofii życia. Jak mówi tradycja, osoby urodzone w Roku Smoka –  w latach 2012, 2000, 1976  lub np. w 1988 - są śmiałe, mają szerokie horyzonty i są pełne pasji. Smok przynosi im szczęście.

Obchody potrwają 15 dni. W chińskich miastach i dzielnicach odbędą się liczne parady i festiwale sztucznych ogni. Chińskie rodziny będą spotykać się, by wspólnie cieszyć się nadejściem nowego roku. Zwieńczeniem radosnego okresu będzie spektakularny i kolorowy Festiwal Latarni.

Znany z inspirujących i barwnych projektów Swatch upamiętnia nadejście Chińskiego Nowego Roku specjalną wersją zegarka Gent. Zegarek The Year of the Dragon  zdobi misternie malowany i pełny gracji niebieski smok naniesiony na biały silikonowy pasek. To nawiązanie do tradycyjnej chińskiej sztuki malowania porcelany. Białą tarczę także zdobi delikatny, niebieski, ornamentalny wzór. Niebieski smok, by zapewnić użytkownikowi czasomierza jak najwięcej pomyślności w Nowym Roku, pojawia się również na specjalnym opakowaniu zegarka.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze