1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Czy Twoim marzeniem jest posiadanie gładkiej, sprężystej i dobrze odżywionej skóry?

Czy Twoim marzeniem jest posiadanie gładkiej, sprężystej i dobrze odżywionej skóry?

(Fot. iStock)
Aby osiągnąć upragniony cel, musimy poświęcić czas na pielęgnację ciała odpowiednimi produktami. Wprowadzić codzienny rytuał nawilżająco – odżywczy i odpowiednio masować i wklepywać produkty. Współczesny tryb życia prowadzi do naruszenia struktury hydrolipidowej, stąd potrzeba dbałości o jej utrzymanie i odbudowę. Całe ciało jest podatne na przesuszenie i zimą i latem.

Jaki produkt wybrać? Który będzie najlepszy?

Delikatne balsamy do ciała

Balsamy są najczęściej wybieranymi produktami do pielęgnacji.

Mają one delikatną konsystencję, półpłynną strukturę, dzięki czemu szybko się wchłaniają.

Balsamy nie pozostawiają tłustej warstwy na ciele.

Regularne stosowanie balsamów pozwala właściwie nawilżyć naskórek. Ze względu na stosunkowo niedużą koncentrację substancji pielęgnacyjnych widoczne efekty odżywienia i nawilżenia skóry pojawiają się dopiero przy regularnym stosowaniu.

Balsamy do ciała doskonale sprawdzają się w okresie letnim, gdyż po ich użyciu nie pozostaje na skórze powłoczka ochronna, która roztapia się pod wpływem ciepła i może powodować dyskomfort w upalne dni.

Twojej skórze potrzeba silniejszego nawilżenia?

Kremy do ciała to produkty bardziej skondensowane. Mają gęstszą konsystencję niż balsamy i pozostawiają na skórze na początek film, który trzeba mocno wsmarować. Jest to konsystencja idealna dla osób z bardzo przesuszoną skórą i problemową.

Przy regularnym stosowaniu bardzo szybko widać poprawę w nawilżeniu skóry. Kremy są mocniej skondensowane i mają więcej składników odżywczych niż balsamy.

Są idealnymi produktami na zimę, gdy nasza skóra jest bardzo wysuszona i potrzebuje mocnego nawilżenia i odżywienia.

Masła do ciała – konsystencja idealna?

Produkt, którego konsystencja jest połączeniem balsamu i kremu orz łatwo się rozsmarowuje.

Masła w swoim składzie nie zawierają wody lub posiadają niewielkie jej ilości. Charakterystyczne dla nich jest pozostawianie na skórze ochronnego filmu po ich zastosowaniu. Ta tłusta warstewka chroni przed utratą wilgoci i niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Pozytywne efekty stosowania maseł do ciała możemy zaobserwować dość szybko. Ze względu na gęstą konsystencję do pielęgnacji używamy większej ilości tych kosmetyków, więc w porównaniu z balsamami są niestety mniej wydajne.

Jednak działanie maseł do ciała jest znacznie bardziej intensywne. Substancje aktywne wnikają w skórę głębiej niż w przypadku balsamów, dzięki czemu możliwa jest jej lepsza regeneracja.

Bardzo bogate w substancje odżywcze masła do ciała doskonale sprawdzą się w pielęgnacji przesuszonej i wymagającej intensywnej pielęgnacji skóry.

Dla każdego coś innego

Wybierając najlepszy dla siebie produkt, najlepiej kierować się indywidualnymi potrzebami naszej skóry.

Warto zwrócić uwagę na porę roku! W okresie letnich upałów doskonale sprawdzą się delikatne balsamy do ciała. Zimą najlepiej sięgnąć po pielęgnacyjny krem, albo masło.

Różnorodność produktów do pielęgnacji skóry pozwala wybrać adekwatny do naszych potrzeb kosmetyk. A gdzie szukać najlepszych kosmetyków? Zajrzyj na WayBeauty.pl i wybierz balsam, krem albo masło idealne dla twojego typu skóry!

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze