1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Manicure – 3 trendy na 2022 rok

Markarian, Kronthaler Westwood, Paul & Joe (Fot. ImaxxTree)
Zobacz galerię 13 Zdjęć
Jakie kolory, odcienie i zdobienia paznokci będą najmodniejsze w 2022 roku? Prześledziłyśmy największe wybiegi mody w poszukiwaniu inspiracji i wybrałyśmy trzy trendy w manicurze.

Po pierwsze – kolory

2022 rok będzie należał do kolorów. Brązy, beże, czerń, biel i kolory ziemi są cudowną klasyką, jednak w tym roku zastępujemy je żywymi i nasyconymi kolorami oraz ich nieoczywistymi połączeniami. Nie tylko w modzie, lecz także na paznokciach! Od jednolitych, ale wyrazistych, poprzez przełamane małymi wzorami, aż po kombinacje kolorowych dzieł sztuki na każdym paznokciu. Możliwości są nieograniczone, byle nie wiało nudą. Nam ten trend najbardziej przypadł do gustu, bo kolory są nieocenionym źródłem energii, której zimą tak bardzo potrzebujemy.

Paul & Joe (Fot. ImaxxTree)
Markarian (Fot. ImaxxTree)
KNWLS (Fot. ImaxxTree)

Metaliczne paznokcie

Metaliczne lakiery do paznokci to świetna alternatywa dla brokatu, bo nie są zbyt krzykliwe, a jednocześnie dodają charakteru i błysku. Metaliczny manicure najlepiej prezentuje się na ciemnych kolorach – wszystkie paznokcie pomalowane w ten sposób będą idealnie pasowały na wielkie wyjścia. Można też potraktować go jedynie jako dodatek, mały połyskujący akcent – wtedy sprawdzi się również na co dzień. Świetnie wygląda także w eleganckich odcieniach srebra lub złota.

Kronthaler Westwood (Fot. ImaxxTree)
KNWLS (Fot. ImaxxTree)
KNWLS (Fot. ImaxxTree)
KNWLS (Fot. ImaxxTree)
Kenneth Ize (Fot. ImaxxTree)

Manicure jak biżuteria

Propozycja dla tych, którzy chcą wprowadzić do swojego wyglądu odrobinę szaleństwa. Wyraziste zdobienia na paznokciach można było zauważyć na wybiegach największych projektantów już od kilku sezonów. W 2022 roku ten trend nie ma już absolutnie żadnych ograniczeń. Perły, cyrkonie i wszelkiego rodzaju inne trójwymiarowe zdobienia na paznokciach mogą z powodzeniem zastąpić biżuterię. Nie jest to najwygodniejszy manicure do noszenia na co dzień, ale już na karnawałowy bal – dlaczego nie?

Saint Sintra (Fot. ImaxxTree)
Saint Sintra (Fot. ImaxxTree)
Saint Sintra (Fot. ImaxxTree)

Saint Sintra (Fot. ImaxxTree)
Markarian (Fot. ImaxxTree)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze