1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Omega i Swatch – kosmiczna kolekcja

(Fot. materiały prasowe Omega)
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Speedmaster to najbardziej kultowy model Omegi. Właśnie weszła na rynek jego oryginalna wersja stworzona we współpracy z marką Swatch.

20 lipca 1969 r. o godzinie 2:56 czasu UTC Neil Armstrong stawiając stopę na powierzchni Księżyca, wypowiedział słynne zdanie: „To jest mały krok dla człowiek, ale wielki skok dla ludzkości.” Misja Apollo 11 przeszła do historii. Brał w niej udział również Edwin „Buzz” Aldrin, który na rękawie swojego kosmicznego skafandra przez cały czas trwania misji nosił zegarek Omega Speedmaster.
Opowieść głosi, że Speedmaster, który towarzyszył astronautom podczas tamtej misji, został na pokładzie księżycowego łazika z powodu awarii pokładowego zegara.
I tak zaczęła się legenda modelu, który szybko stał się ikoną. Od tamtej pory nazywa się go również „moodwatchem”.

W rzeczywistości model Speedmaster już wcześniej został wybrany przez NASA jako zegarek nadający się do użytku podczas załogowych misji kosmicznych. Model taki musi spełniać wyśrubowane kryteria – to aż kilkanaście parametrów, takich jak: wysoka i niska temperatura, ciśnienie, dekompresja, wilgotność, wstrząsy, dźwięk, wibracje.

Kosmiczna przeszłość Speedmastera, jego niezawodność i styl sprawiają, że wciąż jest niesłabnąca gwiazdą zegarmistrzostwa.

(Fot. materiały prasowe Omega)

I choć Speedmaster chwilowo nie lata w kosmos, sprowadził kosmos na Ziemię.
Inspiracją dla wzornictwa kolekcji jedenastu nowych zegarków powstałych w wyniku współpracy Omegi i Swatcha była przestrzeń pozaziemska. Modele noszą nazwy planety i nazwy ciał niebieskich – od wielkiej gwiazdy w centrum układu słonecznego po karłowatą planetę na jego peryferiach.
Wspólny projekt, pierwszy w historii OMEGA i Swatch, wpisuje się w popularny obecnie trend współpracy podejmowanej przez marki luksusowe z markami kreującymi modę ulicy.

(Fot. materiały prasowe Omega)

Dla prezydenta i dyrektora generalnego OMEGA Raynalda Aeschlimanna nowa kolekcja jest powodem do dumy: „Zegarki Swatch będą idealne dla początkujących fanów moonwatcha. Nie mogę sobie wyobrazić lepszej ikony, z którą moglibyśmy dzielić taki projekt. Kiedyś polecieliśmy na Księżyc, a teraz eksplorujemy całą Drogę Mleczną. To świetne zegarki w fantastycznych kolorach, które wywołują uśmiech na mojej twarzy”.

W nowej kolekcji o rzadko spotykanych kolorach przewodnią ideą było nadanie profesjonalnemu zegarkowi OMEGA odmiennej, radosnej twarzy. Wszystkie zegarki są wykonane z materiału BIOCERAMIC: unikalnego połączenia ceramiki i biotworzyw.

Choć róż lub błękit to nie kolory standardowo kojarzone z linią Speedmaster, to zagorzały fan modelu Moonwatch niełatwo znajdzie różnice w wyglądzie nowych zegarków i ich pierwowzoru. Wszystkie kluczowe elementy designu modelu Moonwatch zostały zachowane. Asymetryczna koperta, słynna skala tachymetru z kropką nad „90” i charakterystyczne subtarcze Speedmastera jak zawsze znakomicie ze sobą współgrają.

Na każdym MoonSwatch znajduje się grawerunek ze słowami inspirującej misji oraz na tarczy i koronce połączone logotypy Omegą X Swatch. Osłona baterii odzwierciedla planetę, której dany model jest przeznaczony. Kosmiczny styl dopełniają oryginalne paski, niemalże zdjęte prosto ze skafandra astronauty.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze