1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Nowość na rynku od Max Mara Weekend – Pasticcino Modello Venezia

(Fot. materiały prasowe)
Z inspiracji Wenecją powstał nowy model kultowej torebki Pasticcino od Max Mara Weekend. Już dzisiaj zostanie on zaprezentowany podczas wyjątkowej kolacji w Pałacu Ca’ d’Oro.

Model Venezia torebki Pasticcino wykonany jest z przepięknych tkanin z fabryki tekstyliów Fortuny – otwartej przez Mariano Fortuny w 1922 roku – oraz szklanych koralików wykonanych w Murano przez Gambaro & Tagliapietra, odnowioną fabrykę szkła, która powstała w 1974 roku.

To, co ją charakteryzuje, to zapięcie kulkowe, które w modelu weneckim zostało ręcznie wykonane we wspomnianej fabryce szkła.

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)

W weneckim modelu torebki Pasticcino użyto aż trzech różnych rodzajów bawełny. Znajdziemy tu motywy w złocie i miedzi na tle kości słoniowej i zakurzonego turkusu, akcenty lawendy i głębokiej czerwieni na kremowej bazie, jak również wzór w miksie zieleni i beżu.

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)

Kuleczki w torebce różnią się od siebie – jedna powstała na bazie kości słoniowej, tak by uzyskać efekt marmuru, natomiast druga to baza w pastelowych odcieniach i wykończenie z przezroczystego szkła. Torebka oprócz tego, że piękna – jest także miękka i pojemna.

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)

Wyspa Murano na Lagunie Weneckiej przez ponad osiem wieków rozwijała sztukę szklarską, doskonaląc się pod względem elegancji, techniki i kreatywności. Z kolei Mariano Fortuny przekształcił klasztor na wyspie Giudecca w fabrykę, w której do dziś tkaniny wytwarzane są na oryginalnych maszynach.

Już dzisiaj odbędzie się premiera torebki, podczas której goście spędzą dzień w Wenecji, by zwiedzić Muzeum Palazzo Fortuny i fabrykę szkła Gambaro & Tagliapietra, a następnie wziąć udział w ekskluzywnej kolacji.

(Fot. materiały prasowe)

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze