1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Love for all – kolekcja marki COS z okazji Miesiąca Dumy

Na pierwszym zdjęciu SOKO, Kai-Isaiah Jamal i Zipeng Zhu. Na drugim zdjęciu SOKO ze swoim projektem. (Fot. materiały prasowe)
Nowa kolekcja stworzona specjalnie z okazji Miesiąca Dumy to trzy limitowane serie projektów powstałe we współpracy z twórcami i twórczyniami przynależącymi do społeczności LGBTQIA+, czyli SOKO, Kai-Isaiah Jamal i Zipeng Zhu.

SOKO to wokalistka, muzyczka oraz nagradzana aktorka, Kai-Isaiah Jamal tworzy poezję performatywną, realizuje się w modelingu i działa na rzecz widoczności osób transpłciowych, z kolei Zipeng Zhu to artysta i dyrektor kreatywny. Ekskluzywna kolekcja posiada unikalne cechy każdego z nich, podkreślając ich style i indywidualności.

Artyści bazowali na ponadczasowych, neutralnych płciowo koszulkach COS. Zipeng Zhu stworzył na nich tęczowy napis LOVE, SOKO nawiązała do muzyki i utworu „Oh, To Be a Rainbow!”, a Kai-Isaiah Jamal przedstawił oryginalny wiersz (ten projekt dostępny jest także jako bluza z długim rękawem).

Projekt Zipeng Zhu, na zdjęciu Ying (Fot. materiały prasowe)
Projekt SOKO, na zdjęciu SOKO z synem (Fot. materiały prasowe)
Projekt Kai-Isaiah Jamal, na zdjęciu Izzy (Fot. materiały prasowe)

W kampanii kolekcji – autorstwa artystki i fotografki mody Collier Schorr – gwiazdy kolekcji występują wspólnie z przyjaciółmi i przyjaciółkami, partnerami i partnerkami oraz rodziną.

Poprzez tę współpracę COS kontynuuje wsparcie społeczności queer oraz działalności charytatywnej. 100 proc. zysków uzyskanych ze sprzedaży kolekcji specjalnych zostanie przekazanych organizacjom, które podnoszą świadomość współczesnych problemów związanych z prawami człowieka. Trzeci rok z rzędu COS przekaże darowiznę organizacji Kaleidoscope Trust.

Ponadto tym roku COS po raz pierwszy współpracuje z Choose Love. To brytyjska organizacja, która na całym świecie wspiera osoby z doświadczeniem migranckim i uchodźczym. Napędza ją wizja stworzenia świata pełnego miłości i sprawiedliwości dla wszystkich. – Jesteśmy zachwyceni i zachwycone, że COS wspiera nas w tegorocznym Miesiącu Dumy. To dla nas absolutny zaszczyt, że możemy pomagać w zapewnianiu opieki i wsparcia osobom ze społeczności LGBTQIA+ w sytuacji uchodźstwa i migracji, w tym dotkniętym kryzysem w Ukrainie. Dzięki tej pięknej kampanii możemy pracować dalej. Na świecie jest tak wiele niesprawiedliwości, ale wierzymy, że gdy wybieramy miłość dla każdego, razem czynimy świat lepszym – mówi Philli Boyle, założycielka Choose Love.

Kolekcja Love for all od czerwca jest dostępna na całym świecie na cos.com oraz w wybranych sklepach COS.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze