fbpx

Peter Lindbergh dla PANDORA

Peter Lindbergh dla PANDORA

To niesamowita wiadomość. Jeden z najważniejszych, z najbardziej inspirujących fotografów mody przygotował zdjęcia do kampanii Pandora jesień 2012. Ogląda się je z prawdziwą przyjemnością.

Peter Lindbergh, a właściwie Peter Brodbeck, urodził się 23 listopada 1944 roku w Lesznie (to polski akcent w biografii mistrza, choć w tym czasie miasto było niemieckie). Fotograf i twórca filmów. To autor niezwykłych portretów top modelek (Kate Moss, Linda Evangelista, Natalia Vodianova,Naomi Campell, Helena Christensen, Cindy Crawford, Lindy , Kristen McMenamy, Tatiana Patitz, Claudia Schiffer, Christy Turlington , Amber Valetta. itd.). Wszyscy znają jego wyraziste czarno-białe portrety w nowoczesnym stylu i charakterystycznej, filmowej, trochę tajemniczej aurze.

Jego zdjęcia publikują najważniejsze magazyny: Vogue”, „New Yorker”, „Vanity Fair” i „Harper’s Bazar”. Realizował też wiele kampanii reklamowych, jego prace były wystawiane w Berlinie, Paryżu i Nowym Jorku (wystawy zawsze cieszyły się powodzeniem), realizował też zdjęcia do prestiżowego kalendarza Pirelli (1996 i 2002). A teraz możemy podziwiać jego piękne i zmysłowe zdjęcia do jesiennej kampanii Pandora.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>