fbpx

Jak spać i odpoczywać w ciąży?

wypocząć w ciąży
123rf.com

Ciążowy brzuszek nie sprzyja błogiemu lenistwu. Bóle kręgosłupa, bóle mięśni, częste wizyty w toalecie, troska o komfort dziecka- to tylko niektóre przeszkody uniemożliwiające przyszłej mamie beztroski wypoczynek.
Jak właściwie ułożyć się do snu? Jaka jest najwygodniejsza i najbardziej bezpieczna pozycja do spania?

Eksperckim okiem

Lekarze nie mają wątpliwości – optymalną pozycją do snu dla ciężarnej jest ułożenie się na lewym boku. Dlaczego? Leżąc na lewym boku, przyszła mama nie uciska żyły głównej dolnej, dzięki czemu zwiększa się ilość krwi i składników odżywczych dostarczanych do łożyska, a poprzez nie- do dziecka. Mniejsze jest także ryzyko wystąpienia omdleń spowodowanych uciskiem żyły głównej dolnej biegnącej wzdłuż kręgosłupa i wynikających z niedokrwienia organów wewnętrznych. Poprawia się praca nerek, a organizm łatwiej, sprawniej i skuteczniej pozbywa się produktów przemiany materii i nadmiaru płynów. W efekcie przyszła mama lepiej odpoczywa, szybciej się regeneruje i cieszy się świetną formą.

Warto sobie pomóc

Chociaż powszechnie wiadomo, że spanie na lewym boku jest najlepszym z możliwych rozwiązań, to jednak nie jest łatwo stale kontrolować. Zwłaszcza w czasie nocnego wypoczynku. Aby zapewnić sobie i dziecku maksimum wygody, zdrowia i bezpieczeństwa, warto sięgnąć po najlepsze i sprawdzone rozwiązania – takie jak poduszki dla kobiet w ciąży. Umożliwiają one ciężarnej całonocny wypoczynek w pozycji lewostronnej, nie krępując jej ruchów i zapewniając maksimum wygody i ponadprzeciętny komfort snu. Poduszki są łatwe do utrzymania w czystości, higieniczne, bezpieczne. Można je prać w pralce.

Informacja dzięki babymama.pl

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze