fbpx

Chrupek i Miętus – dzikie zwierzęta – recenzja książki dla dzieci

Chrupek i Miętus
wydawnictwo Dwie Siostry

Dość bajek o grzecznych misiach, smokach i księżniczkach. Książką „Chrupek i Miętus” wydawnictwo Dwie Siostry zapoczątkowuje serię o dzikich zwierzętach.

Chrupek i Miętus
wydawnictwo Dwie Siostry

Miętus to nerwowa żaba, która wszystko chce mieć pod kontrolą i nie boi się chwycić za nóż. Chrupek to mały zajączek, ale nie dajcie się zwieść – niby strachliwy ale strasznie sprytna i złośliwa z niego bestia. Jest jeszcze ich nieokrzesany i zawsze głodny kumpel Dzik, no i Sroka, którą ktoś będzie chciał zjeść.

Miętusa i Chrupka poznajemy, gdy nie mogą znaleźć na mapie swojego lasu. Co robią, gdy ten brak zaczyna godzić w ich poczucie istnienia? Dorysowują go sobie!

Te zwierzęta nie znają zahamowań, obcy jest im dobry smak i zasady savoir-vivre’u, za to potrafią wykazać się sympatią i dobrym sercem. Choć rzadko. Autorką pierwszej części zabawnego pięcioksięgu jest Delphine Bournay, francuska ilustratorka. W jej książce znajdziemy proste opowiadania o przygodach niesfornej dwójki (nawet okładka z Miętusem i Chrupkiem budzi lekkie przerażenie), okraszone równie prostymi, choć trafnymi rysunkami.

Jeśli nie chcemy, by nasze dzieci w dzieciństwie stykały się tylko z przesłodzonymi historyjkami o wróżkach i grzecznych chłopcach, sięgnijmy po dzikie zwierzęta. Dobra zabawa gwarantowana, bo przecież nasze dzieci też są trochę dzikie.

„Chrupek o Miętus. Dzikie zwierzęta”, Delphine Bournay, Wydawnictwo Dwie Siostry, dla dzieci w wieku 3-6 lat.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze