1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Ćwiczenia rozwojowe 1: Formularz - gdzie jestem?

fot.123rf
Sporządzając listę swoich potrzeb i prawdziwych celów, warto wiedzieć, w którym miejscu na mapie życia obecnie się znajdujesz. Zacznij od formularza – gdzie jestem?

Żeby wiedzieć, dokąd pójść, warto sprawdzić, skąd się wyrusza – co już masz, co może cię wesprzeć, a czego ci brak. Pomogą w tym poniższe pytania. Odpowiedz na nie, zanim przeczytasz kolejne propozycje ćwiczeń. Zacznij od przyjrzenia się sobie...

Formularz – gdzie jestem?

1. Imię: 2. Wiek: 3. Dzisiejsza data: 4. Napisz sześć słów, które cię chwilowo, na ten moment, najlepiej charakteryzują: 5. Co było dla ciebie w ciągu ostatniego roku najbardziej nieprzyjemnym momentem? 6. Co było dla ciebie w ciągu ostatniego roku najszczęśliwszym momentem? 7. Jakie najważniejsze sukcesy odniosłaś w ostatnich miesiącach? Co ci się udało? 8. Co jest obecnie twoją najbardziej ulubioną czynnością? 9. Co chciałabyś w swoim życiu poprawić? 10. Czym się martwisz? 11. Gdzie będziesz, twoim zdaniem, za pięć lat? W jakim miejscu w życiu? 12. Co będziesz, twoim zdaniem, robiła za dziesięć lat? 13. Co dobrego zrobiłaś dziś dla siebie? 14. Czego najbardziej nie lubisz teraz w swoim życiu? 15. Co robisz, żeby to zmienić? 16. Kto jest obecnie twoim najlepszym przyjacielem? 17. Od kogo oczekujesz więcej wsparcia? 18. Czego oczekujesz od siebie?

Wypełnione? Zastanów się teraz:

Które pytanie okazało się najważniejsze? To z przeszłości, teraźniejszości czy to o przyszłość? Dlaczego? Czy zobaczyłaś wyraźniej, gdzie jesteś i dokąd chcesz iść? Czy po wypełnieniu tego formularza czujesz się tak samo jak przed, czy nieco inaczej? Zachowaj ten kwestionariusz i wracaj do niego od czasu do czasu, obserwując, jak zmieniają się odpowiedzi na te same pytania i jak ty sama się zmieniasz.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze