1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Zwierzęta z twojej wyobraźni - metoda Stephena Gallegosa

Zwierzęta z twojej wyobraźni - metoda Stephena Gallegosa

fot.123rf
Wyobraźnia symboliczna istnieje w każdym z nas. Amerykanin Stephen Gallegos, który uczynił z niej metodę terapeutyczną, będzie gościł w Polsce na międzynarodowym „Festiwal of the Animals” już 24 czerwca.

„The Personal Totem Pole Process” – metoda systemu indywidualnych symboli – wywodzi się z wiary w pradawną wiedzę ukrytą w ludzkiej wyobraźni. Sięgasz do niej, by oswoić lęki, odnaleźć spokój. Zamykasz oczy i poddajesz się imaginacji – przywołujesz swoje zwierzęta. Czym są? Tworami fantazji, czy może wcześniejszymi formami istnienia? Jesteśmy przecież finalnymi ogniwami długiego łańcucha życia, nigdy nie przerwanego, doprowadzonego do rodziców i od nich otrzymanego. Nieprzypadkowo przybywają do nas właśnie te, a nie inne zwierzęta... Kto przyjdzie do ciebie? Lew, niedźwiedź, a może chrabąszcz? Stephen Gallegos, twórca metody zaleca, by z nimi rozmawiać, spełniać ich życzenia i prosić o spełnienie swoich.

Twórca i jego warsztaty

Stephen Gallegos urodził się w Nowym Meksyku w południowo zachodnich Stanach. Jego przodkowie to mieszanka rdzennych Amerykanów, Anglików, Irlandczyków i Hiszpanów. Profesor psychologii, psychoterapeuta, od ponad trzydziestu lat towarzyszy ludziom w odkrywaniu swoich wewnętrznych symboli. Gościł już w Polsce, sześć lat temu prowadził warsztaty posługiwania się symboliczną wyobraźnią w Krakowie. Byłam jedną z uczestniczek. W ciszy obszernej sali, poukładani na materacach, z zamkniętymi oczami, przywoływaliśmy w wyobraźni swoje zwierzęta. Przybywały z kolejnych czakr – od czakry podstawy do czakry korony.

Każde zwierzę należało powitać podziękowaniem za przybycie, prosić by opowiadały własne historie, prosić o przysługę lub uleczenie. Potem uczestnicy dzielili się doświadczeniami – doznania budziły niemałe emocje. Przybywały do nas smoki i tygrysy. Kogoś odwiedził czarny ptak, by zaszyć dziobem rany brzucha, komuś innemu uciekł z krtani brudny potworek… Do mnie przybyły same białe zwierzęta, wszystkie milczące. – Dlatego, że ty piszesz, pracujesz ze słowem – powiedział wtedy Stephen. – Może chcą nauczyć cię innej formy komunikacji.

Pracuj z wyobraźnią

Sam Stephen Gallegos sam długo poszukiwał odpowiedzi na swoje pytania, szukał miejsca na ziemi. Był już uznanym psychologiem, naukowcem, kiedy podczas joggingu jego wyobraźnia zafundowała mu spotkanie ze zwierzętami z głębokiej wyobraźni. Były to niedźwiedź i orzeł, a także mały przestraszony zając, który pomógł mu pokonać dawną traumę z dzieciństwa. Gallegos uczynił z penetrowania głębokiej wyobraźni metodę terapeutyczną „The Personal Totem Pole Process”. Obecnie prowadzi warsztaty na całym świecie. W tym roku znów będzie prowadził warsztaty w Polsce w ramach festiwalu organizowanego przez Międzynarodowy Instytut Badań nad Wyobraźnią (International Institute for Visualization Research) - www.deepimagery.net

Od dwudziestu pięciu lat Instytut organizuje, co roku w innym kraju, Festival of the Animals - zgromadzenie międzynarodowej społeczności osób zafascynowanych pracą z głęboką wyobraźnią. W tym roku po raz pierwszy w Polsce, w Ośrodku Warsztatowym w Kikowie niedaleko Solca Zdrój. Organizatorzy serdecznie zapraszają- na spotkanie z twórcami metody, ale przede wszystkim – z własną wyobraźnią.

Informacje:

„Festiwal of the Animals” odbędzie się w dniach 24 – 28 czerwca w Ośrodku Warsztatowym w Kikowie niedaleko Solca Zdrój.

Warsztaty są prowadzone za darmo.

http://festivaloftheanimals2015.blogspot.com/p/o-festiwalu.html

Szkolenia:

W kwietniu 2016 roku w krakowska Prapełnia rozpocznie trzyletnie szkolenie na trenerów metody The Personal Totem Pole Process, które poprowadzą Mary Diggin i Steve E. Gallegos. Informacja:

http://www.prapelnia.pl/index.php

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze