1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Akcja społeczna „Wybieram dobre myśli”

Akcja społeczna „Wybieram dobre myśli”

W październiku ruszyła pierwsza w Polsce kampania, która ma na celu uczenie ludzi w jaki sposób budować mocne fundamenty pozytywnego myślenia.

- Pozytywne myślenie zbyt często mylimy z uśmiechaniem się na siłę, z wypieraniem wszystkiego co sprawia nam ból - mówi założycielka SNP, psycholog Dorota Hołówka.

Przez ostatnich kilka lat Polskę zalewa fala ,,amerykańskiego pozytywnego myślenia”, wypierającego wszystko co ,,negatywne,,. W księgarniach półki uginają się od tzw. prawa przyciągania - czego autorzy akcji nie kwestionują, jednak do gabinetów psychoterapeutycznych zgłasza się coraz więcej ludzi z bardzo destrukcyjnym przekonaniem, że pozytywne myślenie nie działa.

- Ludzie coraz lepiej udają, że się nie boją, nie rozumiejąc, że komunikacja z naszymi obawami jest kluczem do szczęśliwego życia. Lęk chce być zauważony i uzdrowiony, dlatego kiedy ignorujemy go afirmując: życie jest piękne - w głębi duszy jesteśmy nieszczęśliwi. Warto pamiętać, że lęk pojawia się tylko wtedy, kiedy istnieje opór wobec jego odczuwania. Jeśli zatrzymamy się i całkowicie pozwolimy sobie doświadczyć niepokoju i strachu on zacznie przez nas przepływać na podobieństwo wody w rzece, tym samym całkowicie tracąc swój charakter - kontynuuje Dorota Hołówka.

Kampania społeczna ma na celu przeciwdziałanie depresji oraz stanom lękowym, poprzez pokazanie m.in. na czym tak naprawdę polega odpowiedzialne myślenie. Jest też odpowiedzią na informacje ze świata nauki - głównie neuropsychologii i biologii komórkowej, które bezdyskusyjnie podkreślają, iż nasz sposób myślenia decyduje o tym jak żyjemy, jaki tworzymy świat wokół siebie.

Głównym organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Nowej Psychologii, organizacja zrzeszająca doświadczonych i otwartych na nową wiedzę psychologów, coachów, pedagogów i mentorów z całej Polski.

Organizatorzy kampanii będą uczyć poprzez portale społecznościowe, akcje ulotkowe oraz serię bezpłatnych warsztatów w Krakowie i Warszawie, w jaki sposób rozpoznać informacje, które przekazują nam nasze lęki, jak sobie skutecznie z nimi radzić.

Kampania będzie trwała przez cały październik i listopad. Od 2012 roku działania będą kontynuowane w postaci bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez doświadczonych psychologów. Warsztaty są zaplanowane na styczeń i luty 2012 roku.

Więcej informacji na stronie: 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze