1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Jak przekonać do swoich racji - 10 sposobów

123rf.com
Sposób w jaki mówisz, znaczy więcej niż słowa, które wypowiadasz. Można poprosić na przykład o podwyżkę z uśmiechem i patrząc prosto w oczy szefowi, albo zrobić to niepewnym głosem, wpatrując się we własne buty. Jak przekonać, że jesteśmy na tyle pewni siebie, żeby osiągnąć cel? W jaki sposób pozbyć się poczucia bezradności na rzecz skuteczności?

Jak przekonać rozmówcę? Nie musisz mieć pewności, musisz działać pewnie. W komunikacji między ludźmi działania często poprzedzają uczucia. 10 oznak pewności siebie, nad którymi możesz popracować.

1. Stabilny i wyraźny dźwięk głosu. Mów głosem czystym i głośnym. 2. Nawiązanie kontaktu wzrokowego. Mówiąc, nie patrz w podłogę lub przez okno, patrz rozmówcy w oczy. 3. Słuchaj drugą stronę. Jeśli twoja pewność siebie jest silna, masz w sobie wystarczająco elastyczności, żeby zmienić swój punkt widzenia, nie zdradzając siebie. 4. Nie atakuj. Pewność siebie nie ma nic wspólnego z agresją. Pewny siebie człowiek może spokojnie reagować i patrzeć na pojawiające się wyzwania w sposób zgodny z rzeczywistością. 5. Mów od serca. Kiedy mówisz z pasją, jesteś przekonujący. 6. Szukasz rozwiązania z obopólną korzyścią. Podejść do sytuacji z nastawieniem, że dwie strony są ważne i jest możliwość, że skorzystacie na interakcji. 7. Odwołaj się do swojego poczucia humoru. Ono łagodzi napięcie. 8. Wyrażaj wdzięczność i uznanie wobec drugiego człowieka. . 9. Przepraszaj, kiedy czujesz że chcesz to zrobić. 10. Mów i przyjmuj komplementy.

Działając w sposób pewny, nie zawsze otrzymasz to, co chcesz. Czasami nie mamy wpływu na sytuację. Jednak zachowując opanowanie, sam siebie bardziej szanujesz, dzięki czemu twoja pewność siebie rośnie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze