1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Jak przekonać do swoich racji - 10 sposobów

123rf.com
123rf.com
Sposób w jaki mówisz, znaczy więcej niż słowa, które wypowiadasz. Można poprosić na przykład o podwyżkę z uśmiechem i patrząc prosto w oczy szefowi, albo zrobić to niepewnym głosem, wpatrując się we własne buty. Jak przekonać, że jesteśmy na tyle pewni siebie, żeby osiągnąć cel? W jaki sposób pozbyć się poczucia bezradności na rzecz skuteczności?

Jak przekonać rozmówcę? Nie musisz mieć pewności, musisz działać pewnie. W komunikacji między ludźmi działania często poprzedzają uczucia. 10 oznak pewności siebie, nad którymi możesz popracować.

1. Stabilny i wyraźny dźwięk głosu. Mów głosem czystym i głośnym. 2. Nawiązanie kontaktu wzrokowego. Mówiąc, nie patrz w podłogę lub przez okno, patrz rozmówcy w oczy. 3. Słuchaj drugą stronę. Jeśli twoja pewność siebie jest silna, masz w sobie wystarczająco elastyczności, żeby zmienić swój punkt widzenia, nie zdradzając siebie. 4. Nie atakuj. Pewność siebie nie ma nic wspólnego z agresją. Pewny siebie człowiek może spokojnie reagować i patrzeć na pojawiające się wyzwania w sposób zgodny z rzeczywistością. 5. Mów od serca. Kiedy mówisz z pasją, jesteś przekonujący. 6. Szukasz rozwiązania z obopólną korzyścią. Podejść do sytuacji z nastawieniem, że dwie strony są ważne i jest możliwość, że skorzystacie na interakcji. 7. Odwołaj się do swojego poczucia humoru. Ono łagodzi napięcie. 8. Wyrażaj wdzięczność i uznanie wobec drugiego człowieka. . 9. Przepraszaj, kiedy czujesz że chcesz to zrobić. 10. Mów i przyjmuj komplementy.

Działając w sposób pewny, nie zawsze otrzymasz to, co chcesz. Czasami nie mamy wpływu na sytuację. Jednak zachowując opanowanie, sam siebie bardziej szanujesz, dzięki czemu twoja pewność siebie rośnie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze